Edukacyjny komiks naukowca PAN trafi do podlaskich szkół

Nadrzędna kategoria: Wiadomości Naukowe

„Na ratunek Mateczce Ziemi” to najnowszy komiks dr. Tomasza Samojlika z Instytutu Biologii Ssaków PAN w Białowieży. Na początku roku szkolnego książeczka trafi do dzieci z podlaskich szkół. Będzie też dostępna w wersji elektronicznej.

Komiks pokazuje w lekkiej i zabawnej formule, jak każdy z nas może zadbać o środowisko. Bohaterowie opowieści ruszają na pomoc tytułowej Mateczce Ziemi i odkrywają, że wystarczą drobne zmiany w codziennym życiu, aby zatroszczyć się o naszą planetę.

32-stronicowa publikacja zawiera również łamigłówki związane z ekologią, w tym oszczędzaniem wody i energii, segregowaniem śmieci i wyborem jak najmniej szkodzącego środowisku środka transportu.

We wrześniu książeczka trafi do dzieci w gminach regionu Puszczy Białowieskiej. Wersja elektroniczna będzie natomiast dostępna na stronie Instytutu Biologii Ssaków PAN.

Publikację „Na ratunek Mateczce Ziemi” wydał Związek Gmin Regionu Puszczy Białowieskiej z dofinansowaniem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku.

O autorze komiksu

Dr Tomasz Samojlik jest pracownikiem Instytutu Biologii Ssaków PAN w Białowieży. Zajmuje się badaniem historii przyrodniczej Puszczy Białowieskiej, a także popularyzowaniem nauki. Tworzy książki i komiksy edukacyjne dla najmłodszych czytelników. To dzięki niemu dzieci mogą poznać przygody żubra Pompika, wilka Ambarasa i innych niezwykłych postaci. Więcej informacji na oficjalnej stronie autora.

Źródło informacji: Instytutu Biologii Ssaków PAN w Białowieży

Ilustracje: dr Tomasz Samojlik

Okładka komiksu z tytułem. Widać kobiecą postać symbolizującą naszą planetę i czwórkę dzieci