Obserwacje Ziemi z perspektywy Grupy Wyszehradzkiej

Nadrzędna kategoria: Wiadomości Naukowe

Konferencja „V4Conference2021. Earth Observations for citizens and the planet – V4 perspective on R & I contributions to the Copernicus programme” zgromadzi specjalistów zaangażowanych w badania i innowacje w dziedzinie obserwacji Ziemi. Wydarzenie odbędzie się online 29 czerwca w godz. 13.30-17.00 (CEST). Organizują je instytucje z państw Grupy Wyszehradzkiej, w tym PolSCA PAN.

Obserwacje_Ziemi_z_perspektywy_Grupy_Wyszehradzkiej.png

Uczestnicy wydarzenia dowiedzą się o europejskiej strategii wykorzystania produktów i usług w obszarze satelitarnej obserwacji Ziemi, która jest konieczna do wsparcia transformacji ekonomicznej, zmian zachowań Europejczyków oraz ochrony naszej planety. Konferencja będzie też stanowić forum do dyskusji nad kluczową rolą badań i rozwoju w europejskim programie Copernicus.

Jedną z prelegentek sesji dotyczącej sukcesów w obszarze satelitarnych obserwacji Ziemi będzie dr Ewelina Wójcik z Centrum Badań Kosmicznych PAN w Warszawie.

Konferencja odbędzie się w całości w języku angielskim i jest otwarta dla wszystkich zainteresowanych tematyką zarówno pod kątem ewolucji usług w programie Copernicus, jak i rozwoju aplikacji oraz przetwarzania i wykorzystywania danych pochodzących z obserwacji satelitarnych Ziemi.

Rejestracja dla uczestników jest otwarta do 27 czerwca pod tym linkiem.

Na stronie internetowej można znaleźć szczegóły konferencji, jej program oraz listę prelegentów. Znajdują się tu także prezentacje wybranych projektów z sektora obserwacji Ziemi, w tym przykłady z Polski realizowane przez Centrum Badań Kosmicznych PAN, CreoTech Instruments oraz CloudFerro.

Konferencję organizują: Biuro Promocji Nauki PolSCA PAN, Czeskie Biuro Łącznikowe ds. Badań, Rozwoju i Innowacji (CZELO), Narodowe Biuro Badań, Rozwoju i Innowacji na Węgrzech (NRDIO) oraz Słowackie Biuro Łącznikowe ds. Badań i Rozwoju (SLORD).

Obserwacje_Ziemi_z_perspektywy_Grupy_Wyszehradzkiej2.png

Oprac. na podstawie informacji Biura Promocji Nauki PolSCA PAN