Jubileusz 45-lecia istnienia Domu Seniora PAN w Konstancinie

Nadrzędna kategoria: Wiadomości Naukowe

ds452

W środę 12.10.2016r. z inicjatywy dyrektora Domu Seniora Pana Jacka Szostakiewicza odbyła się uroczystość obchodów Jubileuszu 45-lecia istnienia Domu Seniora Polskiej Akademii Nauk. Z tej okazji na uroczystość przybyli:
1. Wiceprezes Polskiej Akademii Nauk Pan prof. Stanisław Jerzy Czuczwar
2. Burmistrz Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna Pan Kazimierz Jańczuk
3. Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna Pan Ryszard Machałek
4. Ksiądz Piotr Machnik z Parafii Wniebowzięcia NMP w Konstancinie
5. Prezes Fundacji  Seniora Polskiej Nauki Pani Hanna Kassur
6. Fundator Fundacji  Seniora Polskiej Nauki Pan Andrzej Kassur


Po uroczystym powitaniu i przedstawieniu zaproszonych gości, został wyświetlony krótki film przedstawiający Dom Seniora, jego mieszkańców i pracowników od początku istnienia Domu. Dla długoletnich mieszkańców Domu była to szczególna okazja, aby zobaczyć na filmie nie tylko siebie sprzed wielu lat, ale również byłych pensjonariuszy Domu, których już dzisiaj wśród nich nie ma. Następnie dyrektor przedstawił prezentację ukazującą działalność Domu Seniora na przestrzeni 45 lat. Nie zabrakło w niej zdjęć m.in. z przebudowy i remontu generalnego Domu, ważnych wydarzeń i jubileuszy ostatnich lat, jak również nowego ogrodu.

Po prezentacji został wyświetlony film ukazujący w skrócie Dom Seniora dzisiaj, z nowoczesną recepcją, windą, bez której mieszkańcy dziś nie wyobrażają sobie życia, nowymi łazienkami, kawiarenką, odnowioną jadalnią, podświetlanym w nocy ogrodem i fontanną.


Po pokazie filmowym głos zabrał Wiceprezes Polskiej Akademii Nauk Pan prof. Stanisław Jerzy Czuczwar, który podkreślił, iż widzi zmiany jakie dokonują się w Domu Seniora przez ostatnie lata, które są efektem profesjonalnego prowadzenia Domu i skierował słowa uznania do dyrektora Domu i wszystkich pracowników za ich ciężką pracę, a  Seniorom złożył życzenia: zdrowia, długich lat życia i cierpliwości.

Następnie Burmistrz Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna Pan Kazimierz Jańczuk uroczyście odczytał i złożył na ręce dyrektora Domu Jacka Szostakiewicza list gratulacyjny z okazji Jubileuszu oraz wręczył pamiątkowy obraz Konstancińskiej Wieży Ciśnień, a Seniorom i pracownikom złożył życzenia wszelkiej pomyślności.


Swoje przemówienie wygłosili również przedstawiciele mieszkańców Domu: p. Irena Gębal mieszkająca w Domu Seniora od 27 lat oraz wieloletni mieszkaniec Domu prof. Antoni Rutkowski.
Kolejnym punktem programu było wręczenie przez Wiceprezesa PAN prof. Stanisława  Czuczwara oraz dyrektora Domu statuetek i kwiatów pensjonariuszom najdłużej mieszkających w Domu Seniora, a następnie medali, nagród i kwiatów pracownikom z najdłuższym stażem pracy, z kolei zaproszonym gościom dyrektor wręczył pamiątkowe kubki, dziękując za przybycie.


Podczas obchodów Jubileuszu nie mogło zabraknąć tortu przygotowanego specjalnie na tę okazję i szampana.

Po przerwie wszyscy zjedli uroczysty obiad, a po nim jeden z pracowników grą na akordeonie umilił czas mieszkańcom, porywając co niektórych do tańca. 


Na pamiątkę Jubileuszu każdy mieszkaniec i pracownik otrzymał kubek z firmowym logo.

 

Jak było kiedyś https://youtu.be/6iNqsm5SMrE

Jak jest obecnie https://youtu.be/8nUjg9S3YjU