Mój doktorat w 180 sekund po francusku

Nadrzędna kategoria: Wiadomości Naukowe

Na swój występ w języku francuskim uczestnicy mają 3 minuty z zegarkiem w ręku, posługiwać się mogą tylko jednym slajdem. Konkurs „Mój doktorat w 180 sekund” jest skierowany do doktorantów działających w różnych dziedzinach nauki. Partnerem wydarzenia jest Polska Akademia Nauk. Zgłoszenia do 19 lutego.

sélection-polonaise-v2-1_b.jpg

Konkurs „Mój doktorat w 180 sekund” istnieje od 2012 roku i odbywa się dziś w blisko 30 krajach: jest okazją dla doktorantów do zaprezentowania ich pracy naukowej szerokiej publiczności i wytłumaczenia skomplikowanych zagadnień w prosty sposób w języku francuskim. Liczy się zrozumiały i przekonujący przekaz – to będą brać pod uwagę jurorzy i publiczność.

Chętni mogą przesyłać zgłoszenia do 19 lutego. Na początku marca planowane są rozgrywki krajowe online i głosowanie publiczności online. 19 marca poznamy zwycięzców, którzy będą reprezentować Polskę w finale Europy Środkowej w maju w Krakowie. Zwycięzca tego etapu zakwalifikuje się do finału międzynarodowego, który odbędzie się jesienią w Paryżu.

Konkurs w rejonie Europy Środkowej już trzeci raz organizują Ośrodek Kultury Francuskiej Uniwersytetu Warszawskiego, Instytut Francuski w Polsce, Wallonie-Bruxelles International i partnerzy, wśród których jest Polska Akademia Nauk.

Więcej informacji wraz z formularzem rejestracyjnym.