Piknik Naukowy 2021

Nadrzędna kategoria: Wiadomości Naukowe

„Klimat i my” to temat przewodni tegorocznej edycji Pikniku Naukowego organizowanego przez Centrum Nauki Kopernik i Polskie Radio. Impreza odbędzie się 8-15 maja w formie online. W programie znajdują się propozycje instytutów Polskiej Akademii Nauk.

piknik_naukowy_2021.jpg

„Jednym z najważniejszych wyzwań ludzkości jest minimalizacja następstw kryzysu klimatycznego. Podczas Pikniku Naukowego zapoznamy się z faktami naukowymi dotyczącymi klimatu i poznamy zjawiska odpowiadające za jego zmiany. Nie chcemy straszyć i wywoływać przygnębienia. Pokażemy, że nauka i technika mogą nam pomóc dostosować się do nowych warunków życia i powstrzymać dalsze ocieplanie się klimatu” – zapowiadają organizatorzy.

Tegoroczna edycja składa się z trzech bloków wydarzeń online: weekendu live (8-9 maja), warsztatów i spotkań oraz wirtualnych namiotów. W tych ostatnich powstaną specjalne strefy: Przyszłości, Zdrowia, Kultowych Eksperymentów, Rodzinna, „Zrób to sam”, Cywilizacji, Gości Zagranicznych i Organizatorów. Na weekend live CNK przygotowało propozycje dla najmłodszych, najciekawsze eksperymenty i wieczór dla starszych pasjonatów nauki. Organizatorzy zachęcają, by materiały online obejrzeć na dworze, w czasie własnego, rodzinnego pikniku.

Instytuty PAN na pikniku

W wydarzenie włączają się instytuty Polskiej Akademii Nauk: Instytut Geofizyki, Instytut Chemii Fizycznej, Instytut Kultur Śródziemnomorskich i Orientalnych oraz Instytut Psychologii, które proponują warsztaty i spotkania online. Podczas pikniku odbędzie się także spotkanie z prof. Janem Marcinem Węsławskim z Instytutu Oceanologii PAN „Klimat, wymieranie i bioróżnorodność w morzach”.

Rejestracja na poszczególne wydarzenia i program na oficjalnej stronie.