Konkurs akademii z krajów Grupy Wyszehradzkiej

Nadrzędna kategoria: Wiadomości Naukowe

„Research to understand and mitigate health problems due to COVID-19” to temat tegorocznego konkursu Visegrad Group Academies Young Researcher Award 2021 organizowanego przez akademie nauk krajów Grupy Wyszehradzkiej. Mogą w nim brać udział młodzi naukowcy z jednostek PAN.

bwz_20210803.jpg

Polski zwycięzca wraz z laureatami z Czech, Słowacji i Węgier weźmie udział w najbliższym Forum Akademii Nauk V4, które odbędzie się 25-26 listopada 2021 r. w Budapeszcie, gdzie w obecności przedstawicieli czterech partnerskich akademii zaprezentuje swoje osiągnięcia. Dodatkową nagrodą będzie sfinansowanie udziału w dowolnie wybranej europejskiej konferencji naukowej.

Konkurs jest otwarty dla badaczy, którzy nie przekroczyli 35. roku życia. Zgłoszenia w formie wypełnionego formularza wraz z wymaganymi załącznikami można nadsyłać do 13 września 2021 r. w formie elektronicznej na adres e-mail bwz@pan.pl.

Regulamin konkursu

Szczegółowych informacji udziela Renata Kuskowska z Biura Współpracy z Zagranicą PAN. Dane kontaktowe: e-mail Renata.Kuskowska@pan.pl; tel. (22) 182-65-11.