Polsko-Francuskie Forum Nauki i Innowacji po raz trzeci

Nadrzędna kategoria: Wiadomości Naukowe
w Inne

Ambasada Francji w Polsce, Instytut Francuski w Polsce, Polskie Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW) oraz Polska Akademia Nauk zapraszają  do udziału w Trzecim Polsko-Francuskim Forum Nauki i Innowacji, które odbędzie się w dniu 6 czerwca 2017 r. w Pałacu Staszica w Warszawie.

pol franc

Trzecia edycja Forum zostanie zainaugurowana przez prof. Aleksandra Bobko, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego, prof. Jerzego Duszyńskiego, Prezesa Polskiej Akademii Nauk oraz dr. Patricka Nédelleca, Dyrektora Biura ds. Współpracy Międzynarodowej CNRS (Centre National de la Recherche Scientifique). Gościem honorowym  będzie prof. Jean-Pierre Bourguignon, dyrektor ERC (European Research Council).  
Wydarzenie w którym udział wezmą polscy i francuscy przedstawiciele środowiska naukowego oraz zespoły zaangażowane w innowacyjne projekty badawcze, podzielone zostanie na dwie części. Pierwsza część -  sesja plenarna będzie dotyczyć wyzwań i strategii rozwoju francusko-polskiej współpracy naukowej.  W drugiej części odbędą się równolegle dwie sesje tematyczne na temat współpracy naukowej w ramach programu Polonium oraz promocji badań i wspierania rozwoju innowacji  ze szczególnym uwzględnieniem nauk humanistycznych i społecznych.
Trzecia edycja Forum zorganizowana zostanie w ramach obchodów 60 rocznicy współpracy naukowej pomiędzy Polską Akademią Nauk oraz Centre National de la Recherche Scientifique i ma na celu przedstawienie francusko-polskiej współpracy w dziedzinie badań i innowacji oraz perspektyw oferowanych przez europejski program ramowy «Horizon 2020».
Program tegorocznej edycji Forum dostępny jest w załączniku oraz na stronie internetowej.

Obowiązkowej rejestracji należy dokonać do 30 maja 2017 roku przez stronę: https://goo.gl/forms/IRH54myb3rZh8Pyj2