Przegląd prasy (rok 2015)

Nadrzędna kategoria: Media

Polecamy wybrane wywiady, teksty problemowe i artykuły dotyczące Polskiej Akademii Nauk lub naukowców związanych z PAN opublikowane w mediach w 2015 roku.

Wybrane artykuły z 2015 roku:

W piątkowym dodatku dziennika Rzeczpospolita "Innowacje" z dnia 6 listopada 2015 r., którego partnerem była Akademia Młodych Uczonych, znalazły się wypowiedzi członków AMU prof. Dariusza Jemielniaka, dr hab. Moniki Kaczmarek, dr hab. Jakuba Fichny i dr hab. Dominika Dorosza o korzyściach płynących z funkcjonowania w tym gremium. Ponadto, w towarzyszącym wypowiedziom komentarzu, Prezes Polskiej Akademii Nauk prof. Jerzy Duszyński, podsumował i ocenił pierwsze lata działalności AMU.
Przejdź na stronę: http://www.technologieprzyszlosci.com/polska-innowacj-stoi/konflikt-czy-sztafeta-pokolen-raczej-sztafeta?utm_source=floorboard

"Himalaje i Gubałówki" - rozmowa z nowym prezesem PAN prof. Jerzym Duszyńskim. Rozmowę przeprowadził Marcin Rotkiewicz. Publikacja w "Polityce" z dnia 19 maja 2015 r.
Przejdź na stronę: http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/nauka/1619563,1,nowy-prezes-pan-o-problemach-polskiej-nauki.read

"Będę bronił PAN i go zmieniał" - wywiad z nowym Prezesem PAN prof. Jerzym Duszyńskim. Rozmowę przeprowadził Adam Leszczyński. Publikacja w "Gazecie Wybirczej" z dnia 16 kwietnia 2015 r.
Przejdź na stronę: http://wyborcza.pl/1,75968,17759982,Bede_bronil_PAN_i_go_zmienial.html#ixzz3XVckuBFj 

"Nowy prezes PAN: W polskiej nauce potrzebny jest przewrót kopernikański" - wywiad z nowym Prezesem PAN prof. Jerzym Duszyńskim. Wywiad przeprowadziła Urszula Mirowska-Łoskot. Publikacja na łamach "Dziennik Gazeta Prawna" z dnia 13 kwietnia 2015 r.
Przejdź na stronę: http://serwisy.gazetaprawna.pl/edukacja/artykuly/864945,nowy-prezes-pan-w-polskiej-nauce-potrzebny-jest-przewrot-kopernikanski.html

Wywiad z prof. Jerzym Duszyńskim nowym Prezesem PAN w TVN24 "Inny punkt widzenia". Rozmowę przeprowadził Grzegorz Miecugow w kwietniu 2015 r.
Przejdź na stronę: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/prof-jerzy-duszynski-nowym-prezesem-pan,531867.html

Rozmowa Kacpra Leśniewicza z wiceprezes PAN prof. Mirosławą Marody z dnia 30 marca 2015, opublikowana w tygodniku „Przegląd” pt. „Korporacja Polska SA”
Przejdź na stronę: http://www.tygodnikprzeglad.pl/korporacja-polska-sa/ 

Wywiad Macieja Chojnowskiego z Prezesem PAN Michałem Kleiberem z dnia 30 stycznia 2015, zamieszczony na stronie serwisu "Otwarta Nauka" pt. „Otwarty dostęp to naturalny efekt rozwoju komunikacji”. Wywiad dotyczy m.in. cytowań naukowych.
Przejdź na stronę: http://otwartanauka.pl/analysis/rozmowy/otwarty-dostep-to-naturalny-efekt-rozwoju-komunikacji 

Artykuł Ludwiki Tomali z dnia 9 lutego 2015, zamieszczony w serwisie internetowym PAP - Nauka w Polsce pt. „Kleiber: cieszę się z rosnącej roli zagranicznych stacji PAN”.
Przejdź na stronę: http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news,403733,kleiber-ciesze-sie-z-rosnacej-roli-zagranicznych-stacji-pan.html