„Otwarta nauka standardy i dobre praktyki”

Nadrzędna kategoria: Media

Seminarium „Otwarta nauka – standardy i dobre praktyki”, organizowane przez Konferencję Rektorów Akademickich Szkół Polskich, odbędzie się online 12 maja. Wydarzenie ma pomóc upowszechnić rozwiązania i dobre praktyki dotyczące otwartej nauki na uczelniach członkowskich. W spotkaniu jako prelegent udział weźmie prof. Paweł Rowiński, wiceprezes PAN.

baner_seminarium_KRASP_OA.jpg

Wydarzenie poświęcone otwartemu dostępowi do nauki kierowane jest do całej społeczności akademickiej, w tym rektorów i osób, które zarządzają instytucjami szkolnictwa wyższego i nauki. Odbędzie się w środę, 12 maja, w godz. 9.00–14.00.

Seminarium otworzą dwa wykłady w j. angielskim, które wygłoszą prof. Johan Rooryck, dyrektor wykonawczy inicjatywy cOAlition S i Kostas Glinos, kierownik jednostki Komisji Europejskiej zajmującej się otwartą nauką. Następnie odbędą się dwa panele dyskusyjne w j. polskim: „Polityka otwartej nauki a strategia instytucji” i „Wdrażanie polityk otwartej nauki w uczelniach”.

Program wydarzenia dostępny na stronie KRASP.

Współorganizatorem spotkania jest Uniwersytet Łódzki. Rejestracja do udziału na platformie ClickMeeting trwa do 11 maja lub wyczerpania limitu miejsc.

Wydarzenie będzie także transmitowane na kanale YouTube KRASP.