Funkcjonowanie i choroby mózgu na międzynarodowej konferencji

Nadrzędna kategoria: Media

Trwa rejestracja na konferencję NeuroRNA. Będzie to świetna okazja do zapoznania się z najnowszymi odkryciami z pogranicza biologii RNA oraz neuronauki.

20220810_rna.jpg

Konferencja neuro RNA „RNA regulation in brain function and disease” odbędzie się online w dniach 28-30 września 2022 r. Na trzydniowe spotkanie zostali zaproszeni liderzy w dziedzinie, którzy zaprezentują najnowocześniejsze ustalenia w obrębie neuro-RNA. Wykład inaugurujący wygłosi Sten Linnarson ze szwedzkiego Instytutu Karolinska, który opowie o budowie komórkowej ludzkiego mózgu.

To też okazja dla młodych naukowców na pokazanie swoich dokonań. Organizatorzy przewidzieli po dwa wykłady w ramach każdego panelu oraz dwie sesje posterowe dedykowane specjalnie badaczom na wczesnym etapie kariery.

Konferencja odbędzie się pod patronatem Prezesa Polskiej Akademii Nauk, a także honorowym patronatem Polskiego Towarzystwa Biochemicznego i czasopisma „BioTechnologia”. Organizują ją pracownicy Instytutu Chemii Bioorganiczne PAN w Poznaniu.

Udział w konferencji

W spotkaniu można uczestniczyć na trzy sposoby

  • Jako prelegent z prezentacją
  • Zgłosić plakat
  • Uczestniczyć jako słuchacz

Abstrakty prelegentów oraz plakaty należy zgłosić do 9 września, natomiast uczestnicy mogą rejestrować się do 16 września. Liczba miejsc jest ograniczona.

Agenda i rejestracja są dostępne na oficjalnej stronie konferencji. 

Co, kiedy, gdzie

  • Konferencja „RNA regulation in brain function and disease” 
  • 28-30 września 2022 r. (środa-piątek)
  • Obowiązuje opłata – 50 zł (12 EUR)
  • online

Zapraszamy do rejestracji i udziału w wydarzeniu! 

Źródło informacji: Instytut Chemii Bioorganicznej PAN z Poznania