Prof. Paweł Rowiński przewodniczącym IAHR Europe Division

Nadrzędna kategoria: Media

W Atenach trwa 7. Europejski Kongres IAHR poświęcony innowacyjnej gospodarce wodnej w dobie zmieniającego się klimatu. Przewodniczącym IAHR Europe Division został wybrany wiceprezes PAN, prof. Paweł Rowiński.

Za nami pierwszy dzień kongresu organizowanego w dniach 7-9 września przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Inżynierii i Badań Wodno-Środowiskowych (International Association for Hydro-Environment Engineering and Research – IAHR). Spotkanie gromadzi inżynierów i specjalistów wodnych z całego świata. Na jego forum promuje się zarówno badania z zakresu hydrauliki rzecznej i morskiej, jak i ich zastosowanie. Celem IAHR jest m.in. stymulowanie zrównoważonego rozwoju oraz optymalizacja zarządzania światowymi zasobami wodnymi.

IAHR 2022

Na tegorocznym kongresie poruszane są zagadnienia dotyczące modelowania i przewidywania ekstremalnym zjawisk hydrologicznych, zrównoważonej gospodarce wodnej, innowacyjnej technologii w melioracji terenów miejskich, a także nowych rozwiązań dedykowanych dla stref przybrzeżnych w kontekście zmian klimatycznych.

Podczas pierwszego dnia kongresu prof. Paweł Rowiński, wiceprezes Polskiej Akademii Nauk, został wybrany nowym przewodniczącym europejskiego oddziału IAHR. Dotychczas profesor pełnił funkcję wiceprzewodniczącego IAHR Europe Division Committee. Gratulujemy!

O IAHR

Międzynarodowe Stowarzyszenie Inżynierii i Badań Wodno-Środowiskowych (International Association for Hydro-Environment Engineering and Research – IAHR) istnieje od 1935 r. Jest niezależną ogólnoświatową organizacją skupiającą inżynierów i specjalistów wodnych. Zakres działań obejmuje hydraulikę rzeczną i morską, rozwój zasobów wodnych i ekohydraulikę, inżynierię lodu, hydroinformatykę oraz kształcenie ustawiczne i szkolenia.

IAHReurope22_web_header.jpg

W ubiegłym roku gospodarzem Europejskiego Kongresu IAHR była Polska Akademia Nauk. Więcej na temat 6. Europejskiego Kongresu IAHR na stronie wydarzenia.

Źródło informacji: Polska Akademia Nauk