Dziewiąta szansa dla wynalazczyń

Badaczki i wynalazczynie, które opracowały autorskie innowacyjne rozwiązania, mogą wziąć udział w dziewiątej edycji konkursu „Innowacja jest Kobietą”. W tej edycji przyznane zostaną dwie nagrody.

laboratory-2815641_960_720.jpg

Fot. Pixabay

Zwycięski wynalazek będzie zaprezentowany podczas Międzynarodowych Targów Pomysły, Wynalazki, Nowe Produkty iENA 2018 w Norymberdze. Organizatorem jest fundacja Kobiety Nauki – Polska Sieć Kobiet Nauki. Zgłoszenia do końca sierpnia.

Celem konkursu jest wyłonienie innowacyjnego autorskiego lub współautorskiego rozwiązania technologicznego lub koncepcji wdrożenia już opracowanego rozwiązania.

Laureatki wyłonione zostaną przez komisję konkursową, w skład której wchodzą członkinie zarządu fundacji. Podejmą decyzje z uwzględnieniem proponowanych przez ekspertki i ekspertów fundacji list rankingowych.

Od V edycji konkurs otwarty jest dla wszystkich badaczek, bez względu na wiek.

W ubiegłym roku laureatką konkursu została doktorantka Politechniki Wrocławskiej, Agnieszka Podwin za stworzenie koncepcji niskokosztowego mikrolaboratorium biologicznego „lab-on-chip”, składającego się z trzech komponentów, z których każdy zawiera autorski wynalazek.

Pierwsza edycja konkursu odbyła się wiosną 2013 roku – czytamy na stronie fundacji. Wyłonione zostały wówczas dwa wynalazki autorstwa polskich badaczek, które zaprezentowano podczas XVI Międzynarodowego Salonu Wynalazków i Innowacyjnych Technologii „Archimedes 2013” w Moskwie. Obie uhonorowane srebrnym i brązowym medalem. W kolejnych edycjach laureatki były nagradzane udziałem w Salonie „Archimedes”, a także w Międzynarodowych Targach „Pomysły, Wynalazki, Nowe Produkty iENA” w Norymberdze oraz na Międzynarodowej Wystawie Wynalazków ARCA w Zagrzebiu.

Szczegółowe informacje: https://kobietynauki.org/index.php/2018/07/innowacja-jest-kobieta-ix-edycja/.

 

Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl