Konferencja PAN Dozwolone i niedozwolone praktyki w obróbce obrazu cyfrowego

O tym jak prawidłowo pobrać materiał biologiczny do badań mikroskopowych, w jakich warunkach wykonywać zdjęcia mikroskopowe, jakich błędów unikać w pracy z mikroskopem konfokalnym oraz jakiego rodzaju korekta obrazów mikroskopowych jest już manipulacją dyskutowano podczas konferencji szkoleniowej - Dozwolone i niedozwolone praktyki w nauce.

Zobacz nagranie na naszym kanale YouTube

5 czerwca 2019 r. Polska Akademia Nauk zainicjowała nowy cykl konferencji szkoleniowych –Dozwolone i niedozwolone praktyki w nauce – dedykowanych szczególnie młodym pracownikom nauki pragnącym poszerzyć swoją wiedzę z zakresu etyki prowadzenia badań.

Pierwsza z cyklu konferencja poświęcona była dozwolonym i niedozwolonym praktykom w obróbce obrazu cyfrowego. Wśród prelegentów znaleźli się prof. Mariusz Jaskólski z Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN, dr hab. Tomasz Skrzypek z Laboratorium Mikroskopii Konfokalnej i Elektronowej, ICBN, KUL, dr Maciej Olszewski z Katedry Chorób Dużych Zwierząt z Kliniką, WMW SGGW, prof. Elżbieta Kaczmarek z Zakładu Bioinformatyki i Biologii Obliczeniowej, Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, oraz prof. Artur Przelaskowski, z Zakładu Projektowania Systemów CAD/CAM i Komputerowego Wspomagania Medycyny WMIN Politechniki Warszawskiej.

Relacja z wydarzenia poniżej:

 DSC 4750

DSC 4761

DSC 4759

DSC 4771

DSC 4787

DSC 4803

IMG_20190605_152609.jpg