Prof. Monika Kaczmarek nowym członkiem Rady Komisji Fulbrighta

Nadrzędna kategoria: Wiadomości Naukowe

Prof. Monika Kaczmarek z Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie została powołana do Rady Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta. Tym samym znalazła się w gronie pięciu obywateli polskich i pięciu obywateli amerykańskich, powoływanych do Rady na trzyletnią kadencję przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Ambasadora USA w Polsce.

prof Monika Kaczmarek Lab Biol

Do zadań Rady Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta należy m.in. opracowywanie programów działania Fundacji i proponowanie Radzie Stypendiów Fulbrighta studentów, praktykantów, naukowców, nauczycieli, wykładowców, profesorów i specjalistów, związanych z instytucjami i organizacjami naukowymi w Polsce, kandydatów do danego programu.

Prof. Monika Kaczmarek jest profesorem nadzwyczajnym w Instytucie Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie. Profesor Kaczmarek ma wszechstronne zainteresowania badawcze, które obecnie skupiają się na poznaniu molekularnych mechanizmów interakcji zarodek–matka podczas wczesnej ciąży oraz programowania żywieniowego funkcji rozrodczych w ujęciu wielopokoleniowym. Jest beneficjentką wielu nagród i stypendiów, m.in. Fundacji Aleksandra von Humboldta i Fulbrighta. Aktywnie działa na rzecz poprawy sytuacji nauki w Polsce, ostatnio w Radzie Narodowego Kongresu Nauki. W 2016 roku znalazła się również w gronie Złotej Dziesiątki Kobiet Sukcesu Warmii i Mazur.