Internetowy kurs w j. angielskim nt. faktów i mitów zdrowej żywności

Jagody goji, nasiona chia, komosa, amarantus i zielona herbata to tylko niektóre z wielu produktów określanych mianem „superżywności”. Jednak czy ich dobroczynne działanie zostało faktycznie udowodnione? Zawierają pozytywnie działające na nasz organizm związki chemiczne, to pewne. Ale czy wiemy o nich wystarczająco dużo?

Czy rzeczywiście obniżają ryzyko chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory czy choroby układu krążenia? O prawdzie i mitach nt. takiej żywności będą mówić naukowcy z Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie podczas bezpłatnego kursu w j. angielskim.

salad 1786327 960 720

Fot. Pixabay

Naukowcy z IRZiBŻ PAN wspólnie z naukowcami z uniwersytetów w Turynie (Włochy) i Reading (W. Brytania) realizują projekt na temat faktów i mitów związanych z produktami, którym przypisuje się super prozdrowotny wpływ na ludzki organizm.

Czterotygodniowy bezpłatny kurs jest skierowany do wszystkich osób, które chcą zgłębić wiedzę na temat superżywności. Jest realizowany w formule masowych otwartych wykładów online, czyli także za pomocą filmów i quizów.

Na angielskojęzycznej platformie FutureLearn (www.futurelearn.com) naukowcy wyjaśniają m.in., czy dobroczynne działanie superfoods zostało faktycznie udowodnione, jak produkty wpływają na nasz dobrostan, czy rzeczywiście obniżają one ryzyko chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory czy choroby układu krążenia.

Źródło: IRZiBŻ PAN