Festiwal Otwarte Ogrody 2019: Dom Seniora PAN zaprasza!

Dom Seniora PAN w Konstancinie-Jeziornie po raz kolejny dołącza do wyjątkowego festiwalu i zaprasza już 7 i 8 września do swojego ogrodu. Będą spotkania autorskie, występ zespołu muzyki dawnej oraz koncert chóru kameralnego. A to wszystko w pięknych okolicznościach przyrody.

Ogród przy Domu Seniora PAN, widać kolorowe kwiaty, a w tle trwający festiwal

Festiwal Otwarte Ogrody to wydarzenie organizowane przez miasta-ogrody położone wokół Warszawy oraz willowe dzielnice stolicy. Co roku mieszkańcy i liczne instytucje zapraszają gości do zabytkowych budynków – organizują wystawy, wycieczki i warsztaty, pokazując historię i potencjał niedostępnych na co dzień miejsc.

Dom Seniora PAN w Konstancinie-Jeziornie po raz kolejny dołącza do tej inicjatywy. W tutejszym ogrodzie można podziwiać m.in. „gruszki na wierzbie”, czyli owoce, które rosną na gruszy wierzbolistnej. Posadzone kwiaty wabią motyle, a szum oczka wodnego, śpiew ptaków oraz zapach macierzanki i lawendy relaksują. Wszystkie rośliny pochodzą ze szkółek PAN Zakładu Doświadczalnego w Kórniku.

Festiwal Otwarte Ogrody 2019 w Domu Seniora PAN

Adres: Konstancin-Jeziorna, ul. Chodkiewicza 3/5

SOBOTA (7 września)

godz. 12:00-17:00 – Ogród przyrodniczo-literacki

  • Literaturę dla dzieci i młodzieży reprezentować będą: Małgorzata Karolina Piekarska („Klasa pani Czajki”, „Licencja na dorosłość”), Małgorzata Strękowska-Zaremba („Dom nie z tej ziemi”), Dorota Suwalska („Tabletki na dorosłość”).
  • Literaturę dla dorosłych reprezentować będą: Krzysztof Beśka, Krzysztof Bielecki, Katarzyna Boruń-Jagodzińska, Jan Krzysztof Piasecki, Zbigniew Żbikowski.

godz. 16:00-17:00 – Dziecięcy ogród muzyki dawnej

Wystąpi zespół muzyki dawnej FLAUTI Divertetni. Grupa wykonuje utwory z okresu średniowiecza, renesansu i baroku w strojach, które były zaprojektowane i konsultowane ze znawcami historii. Artyści zagrają na pięciu fletach: basowym, tenorowym, altowym, sopranowym i sopranino.

NIEDZIELA (8 września)

godz. 14:00-14:30 – Ogród chóralny

Wystąpi Konstanciński Chór Kameralny. Jego dyrygentem jest Piotr Stawarski, artysta Filharmonii Narodowej, organista i kompozytor, akompaniatorem zaś Dorota Stawarska. W repertuarze znajdują się kompozycje różnych stylów i epok: od utworów ludowych po kompozycje sakralne i rozrywkowe.

Festiwal Otwarte Ogrody w Konstancinie-Jeziornie – pełen program

Źródło informacji i zdjęcia: Dom Seniora PAN