Tegoroczne stypendia prezesa PAN rozdane

Dziesięcioro uczestników studiów doktoranckich prowadzonych przez instytuty PAN odebrało 13. grudnia stypendia prezesa PAN na rok akademicki 2017/2018. Decyzję o przyznawaniu ich za wybitne osiągnięcia podjął prof. Jerzy Duszyński w 2016 r.

Czytaj więcej

Pałacowe spotkania z muzyką w Jabłonnie

Serdecznie zapraszamy na koncert z cyklu „Pałacowe spotkania z muzyką”, który odbędzie się  17 grudnia 2017r. o godz. 13.00 w Pałacu w Jabłonnie ul. Modlińska 105. Tytuł koncertu: WIOLONCZELA SOLO I KAMERALNIE - koncert specjalny z okazji jubileuszu 80-lecia prof. Andrzeja Zielińskiego. W repertuarze utwory m. in. D. Szostakowicza, K. Pendereckiego, A. Koszewskiego.

Czytaj więcej

Piątka na piątkę, czyli Nagrody Prezesa PAN 2017 podczas Zgromadzenia Ogólnego

Prof. Tomasz Placek z Instytutu Filozofii UJ, prof. Marek Figlerowicz z Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN, prof. Andrzej Udalski z Obserwatorium Astronomicznego UW, prof. Antoni Rogalski z Wojskowej Akademii Technicznej oraz prof. Anetta Undas z Collegium Medicum UJ otrzymali tegoroczne Nagrody Naukowe Prezesa Polskiej Akademii Nauk. Prof. Jerzy Duszyński wręczył je podczas Zgromadzenia Ogólnego PAN.

Czytaj więcej

Złota chemia z kobiecą twarzą

Małgorzata Lewińska z Uniwersytetu Warszawskiego została laureatką konkursu Złoty Medal Chemii organizowanego w tym roku już po raz siódmy przez Instytut Chemii Fizycznej Polskiej Akademii Nauk w Warszawie oraz firmę DuPont. W nagrodzonej pracy licencjackiej zajmowała się tzw. kapsułami molekularnymi, czyli związkami, w których można przechowywać inne substancje. Wśród osób uhonorowanych nagrodą przeważają kobiety

Czytaj więcej