Najbardziej przyjazne doktorantom instytuty PAN i uczelnie

Nadrzędna kategoria: Media

Instytut Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej PAN, Instytut Katalizy i Fizykochemii Powierzchni PAN, Instytut Farmakologii PAN, Instytut Fizyki Jądrowej PAN oraz Instytut Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej PAN Krajowa Reprezentacja Doktorantów i Rada Samorządu Doktorantów PAN uznały za najprzyjaźniejsze. Nagrody wręczyli im prof. dr hab. Leszek Kaczmarek, dziekan Wydziału II Nauk Biologicznych i Rolniczych oraz dr Tadeusz Latała, kanclerz PAN.

dokt2

Uroczystość wręczenia nagród wyróżniających najbardziej przyjazne doktorantom instytuty Polskiej Akademii Nauk (nagrody PROPAN) i uczelnie (nagrody PRODOK) odbyła się w niedzielę, 19 listopada, na Zamku Królewskim. Wydarzenie było częścią 1. Interdyscyplinarnego Kongresu Akademickiego Ruchu Naukowego IKONA 2017 organizowanego przez Fundusz Pomocy Studentom przy współpracy Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

PROPAN to konkurs na najbardziej przyjazny doktorantom instytut PAN, organizowany od 2013 r. przez Krajową Reprezentację Doktorantów i Radę Samorządu Doktorantów PAN. Laureatami tegorocznej edycji, w której zgłoszono 24 instytuty PAN, zostały:
Instytut Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej im. Mirosława Mossakowskiego PAN (I miejsce)
Instytut Katalizy i Fizykochemii Powierzchni im. Jerzego Habera PAN i Instytut Farmakologii PAN (II miejsce ex equo)
Instytut Fizyki Jądrowej im. Henryka Niewodniczańskiego PAN (IV miejsce)
Instytut Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej im. Macieja Nałęcza PAN (V miejsce).
Instytut Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej im. Mirosława Mossakowskiego PAN już w ubiegłorocznej edycji miał wysokie, III miejsce, zaś Instytut Katalizy i Fizykochemii Powierzchni im. Jerzego Habera PAN po raz czwarty znalazł się w pierwszej trójce nagrodzonych.
Nagrody PROPAN wyróżniają instytuty najlepiej wspierające aktywność naukową doktorantów PAN w kraju i na świecie, dbające o ich status materialny i zapewniające udział w kształceniu i pracy badawczej studentom niepełnosprawnym.
Nagrody wręczył prof. dr hab. Leszek Kaczmarek, dziekan Wydziału II Nauk Biologicznych i Rolniczych oraz dr Tadeusz Latała, kanclerz PAN. Witając zebranych dr Latała odczytał list od wiceprezesa PAN prof. dr. hab. Pawła Rowińskiego:

Warszawa, 19 listopada 2017 r.
Pan
Zbigniew Kubiatowski
Przewodniczący
Rady Samorządu Doktorantów PAN
Pan
Michał Gajda
Przewodniczący
Krajowej Reprezentacji Doktorantów
Szanowni Panowie Przewodniczący,
w imieniu własnym i Kierownictwa Polskiej Akademii Nauk chciałbym serdecznie podziękować Radzie Samorządu Doktorantów PAN oraz Krajowej Reprezentacji Doktorantów za organizację kolejnego konkursu na najbardziej pro-doktorancki instytut Polskiej Akademii Nauk - PROPAN.
Dzięki Państwa zaangażowaniu już po raz piąty przeprowadzono konkurs, który ma istotną rolę w kreowaniu pozycji Akademii w działalności edukacyjnej. To bardzo ważna inicjatywa mająca na celu wyłonienie instytutów stwarzających najlepsze warunki kształcenia, wspierania rozwoju naukowego doktorantów i promowania dobrych praktyk na studiach doktoranckich.
Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym instytutom serdecznie gratuluję i zapraszam do udziału w następnych edycjach PROPAN-u. Jestem głęboko przekonany, że konkurs zarówno umożliwia instytutom PAN zaprezentowanie swojej działalności w zakresie studiów doktoranckich, jak i zachęca do stosowania jeszcze lepszych rozwiązań wychodzących naprzeciw oczekiwaniom środowiska doktorantów.
Życzę Państwu dalszych sukcesów, zadowolenia z pracy, a także wszelkiej pomyślności.
Z poważaniem,
Paweł Rowiński

Nagrody PRODOK przyznawane są przez Krajową Reprezentację Doktorantów najbardziej przyjaznym doktorantom uczelniom. W tegorocznej X edycji tej nagrody laureatami zostali:
Politechnika Opolska (I miejsce)
Politechnika Śląska (II miejsce)
Politechnika Warszawska i Warszawski Uniwersytet Medyczny (III miejsce ex equo)
Akademia Wychowania Fizycznego im. Józefa Pilsudskiego (V miejsce)
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu (VI miejsce)
Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie (VII miejsce)
Śląski Uniwersytet Medyczny (VIII miejsce)
Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie im. Komisji Edukacji Narodowej w`Krakowie (IX miejsce)
Politechnika Poznańska (X miejsce).

dokt1

dokt3

dokt4

dokt5

dokt6