BDN PAN szkoliło krok po kroku kandydatów do grantów ERC

Pięcioro naukowców wzięło udział w inauguracyjnych warsztatach „Wniosek ERC krok po kroku”, prowadzonych przez zespół Biura ds. Doskonałości Naukowej PAN. Badacze dowiedzieli się więcej m.in. na temat wymogów formalnych, struktury wniosku, kwestii budżetowych i zagadnień etycznych. Tego typu szkolenia mają odbywać się regularnie.

Czy mój dorobek naukowy i CV spełniają kryteria wyznaczane przez ERC? Czym powinien charakteryzować się zespół badawczy w projekcie? Gdzie znaleźć oficjalną dokumentację, związaną z grantami? Na co zwrócić uwagę przy obliczaniu szacunkowych kosztów badań? Na te i szereg innych pytań próbowano znaleźć odpowiedź podczas całodniowego spotkania pracowników BDN PAN z badaczami, planującymi składanie wniosków projektowych w konkursach na granty ERC. Warsztaty obejmowały część teoretyczną – prezentacyjną, a także szereg ćwiczeń praktycznych, mających na celu zastosowanie wiedzy w praktyce.
BDN PAN planuje organizację warsztatów w podobnej formule mniej więcej co miesiąc, uzależniając to od zainteresowania naukowców i zebrania się wymaganej liczby uczestników. Spotkania będą odbywały się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Istnieje też możliwość przeprowadzenia warsztatów w innych miastach w Polsce.
Osoby, chcące uzyskać szczegółowe informacje na temat terminów i naboru na kolejne warsztaty BDN PAN prosimy o kontakt pod adresem doskonalosc@pan.pl w tytule wpisując „Krok po kroku”.

20170217 125357

20170217 125655

20170217 130548

IMG 9710

IMG 9725