W Wielkanoc zostań w domu

Nadrzędna kategoria: Media

W Święta – szczególnie w trudnych czasach – chcemy być blisko siebie. Dziś jednak musimy postępować dokładnie odwrotnie. Dlatego zrezygnujmy z wielkanocnych wyjazdów. W ten sposób hamujemy rozprzestrzenianie się koronawirusa. Zostając w domu, troszczymy się o nasze rodziny i znajomych. Zostając w domu – ratujemy ludzkie życia.

W walkę z pandemią COVID-19 włączają się naukowcy na całym świecie, również związani z Polską Akademią Nauk. Na pierwszej linii frontu są pracownicy ochrony zdrowia, działający w skrajnych warunkach. Dzięki codziennej pracy milionów Polaków zapewnione są usługi niezbędne dla funkcjonowania naszego społeczeństwa.

Wszystkim tym ludziom należą się ogromne podziękowania. Przede wszystkim jednak potrzebne jest zaangażowanie każdego z nas. Pandemia nie zrobi sobie świątecznej przerwy, a my nie możemy zniweczyć zbiorowego wysiłku z ostatnich tygodni. Musimy wspólnie hamować rozprzestrzenianie się koronawirusa, by ratować ludzkie życia.

Dlatego w Wielkanoc zostańmy w domach. Chronimy w ten sposób siebie i nasze rodziny. Dzwońmy, piszmy maile, korzystajmy z komunikatorów internetowych – dzięki temu będziemy blisko siebie. Pamiętajmy, że sukces w walce z pandemią zależy od nas wszystkich. W tym trudnym czasie działajmy solidarnie i z sercem.

Z okazji Świąt Polska Akademia Nauk życzy zdrowia, otuchy i wzajemnej życzliwości. Niech nadchodzące dni będą czasem refleksji i nadziei na lepsze jutro.

Grafika z symboliczną pisanką i napisem "W te Święta #zostanwdomu"