Pamiętniki z czasów pandemii. Weź udział w konkursie

Nadrzędna kategoria: Media

Jak wygląda Twoje życie w dobie koronawirusa SARS-CoV-2? Podziel się swoimi refleksami z badaczami, aby mogli stworzyć portret polskiego społeczeństwa. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone i opublikowane. Konkurs „Pamiętniki pandemii” organizują Instytut Filozofii i Socjologii PAN oraz Instytut Socjologii i Instytutu Kultury Polskiej (Uniwersytet Warszawski). 

Mężczyzna zapisuje coś w pamiętniku. Widać tylko rękę z długopisem nad notesem

Co się zmieniło w Twoim życiu, gdy pandemia COVID-19 dotarła do Polski? Jak narodowa kwarantanna wpłynęła na Twoją pracę, sytuację finansową i bliskich? Jak radzisz sobie z ograniczeniem kontaktów społecznych i funkcjonowaniem online? Jak oceniasz swoje samopoczucie? Opowiedz o tym socjologom. 

Wskazówki dla uczestników 

Konkurs „Pamiętniki pandemii” to propozycja dla wszystkich, którzy dokumentują swoje życie w dobie koronawirusa. Projekt wpisuje się w długą tradycję pamiętnikarską polskiej socjologii. Z jednostkowych losów i autentycznych doświadczeń badacze stworzą wyjątkowy portret naszego społeczeństwa. 

Zasady konkursu są proste. 

  • Zapisuj swoje przemyślenia. Możesz też dołączyć np. zdjęcia lub rysunki. 
  • Prowadź pamiętnik przez minimum 2 tygodnie. 
  • Prześlij swój dziennik najpóźniej 15 czerwca 2020 r.  
  • Dozwolone formaty: elektroniczny dokument tekstowy lub skan rękopisu. 

Nagrody w konkursie 

Autorzy najlepszych prac otrzymają nagrody w wysokości 2500 zł. Przewidziane są też wyróżnienia po 500 zł. Ponadto pamiętniki znajdą się w książce dokumentującej życie w czasach pandemii. Fragmenty dzienników opublikuje też miesięcznik „Mały Format” (autorzy wybranych przez redakcję prac dostaną honoraria). 

Organizatorami konkursu są: Instytut Filozofii i Socjologii PAN, Instytut Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Instytutu Kultury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego.  

Źródło informacji: Instytut Filozofii i Socjologii PAN