Polska Stacja Polarna Horsund na Spitsbergenie rekrutuje pracowników

Nadrzędna kategoria: Media

Jeśli jesteś geofizykiem, meteorologiem, informatykiem, mechanikiem, konserwatorem, kucharzem lub specjalistą w zakresie ochrony środowiska, administracji czy turystyki – dołącz do ekspedycji za koło podbiegunowe. Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie ogłasza nabór kandydatek i kandydatów do uczestnictwa w 44. wyprawie polarnej do Polskiej Stacji Polarnej Horsund na Spitsbergenie. Zgłoszenia można wysyłać do 20 listopada.  

horsund-news-21-10-2020.jpg

Fot. Bartłomiej Luks

Instytut Geofizyki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie, gospodarz polskiej Stacji Polarnej Horsund na Spitsbergenie, poszukuje chętnych do uczestnictwa w całorocznej wyprawie polarnej oraz krótszej, obejmującej tylko sezon letni.  

Grupa zimująca 

Grupa zimująca spędzi na Arktyce ponad rok, od czerwca 2021 r. do lipca 2022 r. Do pracy w stacji przy prowadzeniu badań naukowych poszukiwany jest geofizyk z doświadczeniem w zakresie elektroniki, a także meteorolog z doświadczeniem w służbie meteorologicznej IMGW oraz specjalista ds. monitoringu środowiska – hydrochemik. Od tego ostatniego wymagane będzie doświadczenie w pracy w laboratorium chemicznym, w szczególności w obsłudze chromatografu jonowego.  

Aby zapewnić sprawne funkcjonowanie stacji przez cały rok niezbędne są również osoby spoza grona naukowego, z szerokimi umiejętnościami w zakresie informatyki, mechaniki oraz ogólnych robót budowlanych takich jak stolarka, elektryka czy hydraulika. Nieodzownym członkiem wyprawy jest również osoba odpowiedzialna za prowadzenie kuchni i jej zaopatrzenie.  

Grupa letnia 

W okresie letnim, trwającym od czerwca do września 2021 r, w stacji niezbędny będzie specjalista ds. monitoringu środowiska, który posiada również patent morskiego sternika motorowodnego. Jego wsparciem ma być asystent terenowy, który świetnie odnajduje się w trudnych warunkach zimowych i na jednostkach pływających. Ponadto poszukiwany jest administrator stacji z doświadczeniem z zakresu ruchu turystycznego, konserwator, który może podjąć się robót ogólnobudowlanych oraz kucharz i jego asystent, którzy będą dbać o wyżywienie całego zespołu i gości odwiedzających stację Horsund. 

Oferty należy przesyłać na adres rekrutacja44@igf.edu.pl do dnia 20 listopada 2020 r. 

Szczegóły dotyczące rekrutacji można znaleźć na stronie internetowej Instytutu Geofizyki Polskiej Akademii Nauk.