Nagroda PAN w konkursie „Mój doktorat w 180 sekund”

Nadrzędna kategoria: Media

W konkursie „Mój doktorat w 180 sekund” w rejonie Europy Środkowej drugą nagrodę, ufundowaną przez Polską Akademię Nauk, otrzymała Anna Krzyżak z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

20210524_news_nagroda.jpg

Źródło: Polska Akademia Nauk

Konkurs odbył się trzeci raz, tym razem w formie online. 13 doktorantek i doktorantów z 11 uczelni i ośrodków badawczych z całej Polski przedstawiło w nim w 3-minutowych filmach po francusku swoje prace naukowe. Nagrody przyznali jurorzy i publiczność internetowa.

II miejsce i voucher Amazon o wartości 200 euro ufundowany przez Polską Akademię Nauk otrzymała Anna Krzyżak z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

Uroczystość wręczenia dyplomu przez prof. Romana Słowińskiego, wiceprezesa PAN, odbyła się 13 maja w Pałacu Kultury i Nauki. W wydarzeniu uczestniczyła również przedstawicielka Instytutu Francuskiego – Elisa Pospieszny.

Konkurs w rejonie Europy Środkowej zorganizowali: Ośrodek Kultury Francuskiej Uniwersytetu Warszawskiego, Instytut Francuski w Polsce, Wallonie-Bruxelles International oraz partnerzy, wśród których jest Polska Akademia Nauk.

Wyniki konkursu.