Kongres BIO 2014 w Warszawie

Nadrzędna kategoria: Wiadomości Naukowe

Cztery Polskie Towarzystwa Naukowe: Biochemiczne, Biologii Komórki, Biofizyczne i Bioinformatyczne po raz pierwszy organizują w Warszawie, w dniach 9-12 września 2014 r. wspólny Kongres BIO 2014. Organizatorzy, którym przewodzi prof. Urszula Wojda z Instytutu Nenckiego PAN mają nadzieję, że wspólne spotkanie posłuży integracji środowisk naukowych związanych z bionaukami, ułatwi interdyscyplinarną współpracę i będzie służyć dalszemu postępowi w nauce. Będzie to pierwsze w Polsce tak duże forum bionauk.

Jako miejsce obrad wybrano siedzibę Uniwersytetu Warszawskiego - wiodącej polskiej uczelni, przy ul Krakowskie Przedmieście (budynki Auditorium Maximum i Stara Biblioteka). Językiem kongresu będzie język angielski.

Wykłady plenarne zaprezentują znamienici naukowcy o międzynarodowej renomie, w tym laureaci nagrody Nobla, m.in. prof. John Gurdon (wykład otwarcia) oraz prof. Aaron Ciechanover (wykład na zakończenie).

W ramach Kongresu BIO 2014 odbędzie się także, otwarta dla szerokiej publiczności, sesja popularno-naukowa "Nauka i społeczeństwo", którą poprowadzą prof. Agnieszka Dobrzyń i dr Halina Waś z Instytutu Nenckiego. W Kongresie BIO 2014 weźmie udział ponad 750 naukowców z Polski i zagranicy oraz 50 firm prezentujących aparaturę i odczynniki. Zjazd stanowi doskonałą okazję do promocji osiągnięć polskiej nauki.

Program naukowy Kongresu oraz informacje organizacyjne można znaleźć na stronie internetowej bio2014.pl.