PAN i Mazowsze razem dla seniorów

Mazowieccy seniorzy będą mogli liczyć na ciekawszą ofertę zajęć m.in. w ramach uniwersytetów trzeciego wieku. Wszystko dzięki współpracy Polskiej Akademii Nauk (PAN) z samorządem. Porozumienie w tej sprawie podpisano 24 października w Warszawie.

DSC_0232.jpg

„Żadna grupa społeczna nie może być wykluczana z dostępu do wiedzy i osiągnięć naukowych. Jestem przekonany, że spotkania z naukowcami będą służyły większej aktywizacji seniorów” – podkreśla prezes PAN prof. Jerzy Duszyński. Jego zdaniem uniwersytety trzeciego wieku są niezwykle ważne w upowszechnianiu wiedzy o tak ważnych sprawach jak zmiany klimatu.

Założenia współpracy PAN z Mazowszem

Przed nami wspólne projekty promujące ideę nauki przez całe życie. Podczas spotkań z seniorami naukowcy z PAN będą popularyzować wiedzę o ekonomicznych, politycznych i społecznych zjawiskach współczesnego świata. Opowiedzą również o zagrożeniach cywilizacyjnych, a także o historii i kulturze Polski oraz innych narodów i grup etnicznych.

Porozumienie o współpracy PAN i Mazowsza podpisali 24 października w Warszawie prezes PAN prof. Jerzy Duszyński, kanclerz PAN Tadeusz Latała, marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik oraz członek zarządu województwa Elżbieta Lanc.

Uroczystość uświetniły występy artystyczne zespołu wokalno-kostiumowego Nadzieja z miejscowości Wodynie oraz zespołu Zielonkowianie +/- z Zielonki.

W Polsce działają 662 uniwersytety trzeciego wieku, w tym 140 na Mazowszu.

DSC_0113.jpg

DSC_0119.jpg

DSC_0252.jpg

DSC_0311.jpg

DSC_0343.jpg

DSC_0765.jpg

Źródło informacji: Polska Akademia Nauk
Zdjęcia: Agnieszka Deluga-Góra / Polska Akademia Nauk