Post-doc poszukiwany. Startuj w konkursie Instytutu Chemii Fizycznej PAN

Nadrzędna kategoria: Wiadomości Naukowe

Uczestnicy będą prowadzić badania w obszarze chemii inspirowanej biologią, medycyną i fizyką. Wszystko dzięki projektowi „From Postdoc to PI: Future leaders of ERA” (PD2PI). Aplikacje można składać tylko do 15 stycznia 2020 r.

Kandydatka wypełnia formularz aplikacyjny (zbliżenie na stół i rękę)

Rekrutację prowadzi Instytut Chemii Fizycznej PAN, który oferuje naukowcom do 15 stanowisk typu post-doc. Przewidywane wynagrodzenie to ok. 2,2 tys. euro netto miesięcznie. Szczegółowa oferta jest dostępna w serwisie Euraxess Komisji Europejskiej.

Naukowców wybierze – na podstawie złożonych projektów badawczych – międzynarodowa komisja złożona z niezależnych ekspertów ze świata nauki i gospodarki. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie projektu PD2PI.

Nowa generacja naukowców

Celem międzynarodowego projektu PD2PI jest stworzenie nowej generacji naukowców – samodzielnych liderów przygotowanych do pracy w sektorze naukowym i biznesowym.

Projekt realizuje Instytut Chemii Fizycznej PAN w ramach prestiżowego grantu Maria Skłodowska-Curie COFUND przyznanego przez Komisję Europejską.

Instytut jest wiodącą jednostką naukową w Polsce (kategoria A+) i jako jedyny w naszym kraju po raz drugi został laureatem konkursu COFUND.

Źródło informacji: Instytut Chemii Fizycznej PAN