Konferencja „Applied Geotechnical Engineering” już w kwietniu 2020

Nadrzędna kategoria: Wiadomości Naukowe

Jakie są najnowsze trendy związane z geotechniką i geomechaniką w górnictwie? Jakie są największe wyzwania dla terenów pogórniczych w kontekście środowiska naturalnego? Instytut Mechaniki Górotworu PAN zaprasza na międzynarodową konferencję naukową.

Dwóch młodych chłopaków w roboczych mundurach i kaskach ochronnych wykonuje prace w kopalni

Wydarzenie potrwa od 27 do 28 kwietnia 2020 r. w Krakowie. Organizatorzy zapraszają naukowców, studentów, samorządowców oraz przedstawicieli przemysłu i biur projektowych.

Uczestnicy będą dyskutować o problemach terenów pogórniczych, budownictwie podziemnym i tunelowym, monitoringu i badaniach geotechnicznych, a także geomechanice w górnictwie.

Spotkanie będzie również okazją do podkreślenia dorobku naukowego prof. Stanisława Knothego, znawcy tematyki górnictwa i członka rzeczywistego Polskiej Akademii Nauk. Temu poświęcona jest specjalna sesja „3rd Knothe Scientific Conference”.

Konferencja „Applied Geotechnical Engineering” będzie w całości prowadzona w języku angielskim. Rejestracja online trwa tylko do 13 kwietnia. Szczegóły na oficjalnej stronie wydarzenia.

Organizatorami są Instytut Mechaniki Górotworu Polskiej Akademii Nauk oraz niemieckie przedsiębiorstwo DMT GmbH & Co. KG.

Źródło informacji: Instytut Mechaniki Górotworu PAN