Woda a zmiany klimatu. Konferencja z okazji Światowego Dnia Wody

Nadrzędna kategoria: Wiadomości Naukowe

Światowe zasoby wody kurczą się w wyniku globalnego ocieplenia, rozwoju przemysłowego i zanieczyszczeń. Ten kryzys nie jest zmartwieniem wybranych społeczności – musimy się z nim zmierzyć wszyscy. Porozmawiamy o tym z ekspertami już 23 marca (poniedziałek) w Warszawie.

Woda a zmiany klimatu

Konferencję organizuje Polska Akademia Nauk z okazji Światowego Dnia Wody. Ważnym punktem programu będzie prezentacja nowego raportu UNESCO „Woda a zmiany klimatu”.

Wspólnie zastanowimy się, jak globalne ocieplenie wpływa na zasoby wody w Polsce. Dyskusję poprowadzą wiceprezes PAN prof. Paweł Rowiński i prof. Tomasz Okruszko, przewodniczący Komitetu Gospodarki Wodnej PAN. Naszym gościem będzie minister klimatu dr Michał Kurtyka.

Uczestnicy spotkania wysłuchają ciekawych wykładów. O możliwych scenariuszach odnośnie warunków termicznych i opadowych w Polsce do 2100 r. opowie dr hab. inż. Joanna Strużewska (Instytut Ochrony Środowiska - PIB). Temat adaptacji miast do zmian klimatu przybliży dr hab. Iwona Wagner (Uniwersytet Łódzki). Ważną rolę oceanów wytłumaczy zaś prof. Jan Marcin Węsławski (Instytut Oceanologii PAN).

Udział w konferencji

Wstęp na wydarzenie jest wolny, ale obowiązuje rejestracja online. Liczba miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy przyjmujemy tylko do 13 marca.

Agenda i rejestracja są dostępne na oficjalnej stronie konferencji.

Co, gdzie, kiedy

  • Konferencja „Woda a zmiany klimatu” z okazji Światowego Dnia Wody
  • 23 marca 2020 r. (środa), godz. 11.00
  • Warszawa, Nowy Świat 72, Pałac Staszica

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu!

Źródło informacji: Polska Akademia Nauk