Ruszają webinaria PAN o grantach ERC

Nadrzędna kategoria: Wiadomości Naukowe

Wirtualne szkolenia o grantach European Research Council (ERC). To propozycja dla badaczy przygotowana przez Biuro ds. Doskonałości Naukowej PAN. Uczeni mogą też umówić się z naszymi doradcami na indywidualne konsultacje online.

Logo ERC wyświetlone na ekranie laptopa

Pierwsze webinarium w ramach cyklu „ERC krok po kroku” zaplanowaliśmy na 8 kwietnia (środa). Uczestnicy dowiedzą się, jakie są rodzaje grantów, co oznacza „doskonałość naukowa” w rozumieniu ERC oraz jak przygotować zwycięski wniosek. Lista uczestników pierwszego szkolenia jest już zamknięta. O rejestracji na kolejne wydarzenia będziemy informować na bieżąco na stronie internetowej PAN.

Badacze zainteresowani grantami ERC mogą też skorzystać z indywidualnych konsultacji online. Wystarczy napisać na adres doskonalosc@pan.pl i umówić się na wirtualne spotkanie.

Cenne porady można też znaleźć na kanale PAN w serwisie YouTube. Udostępniliśmy tam nagranie z jesiennego szkolenia, które na zaproszenie Akademii poprowadzili osobiście przedstawiciele ERC.

Czytaj więcej: Granty ERC bez tajemnic: relacja z jesiennych warsztatów PAN

Granty ERC

Prestiżowe granty ERC finansują pionierskie badania prowadzone na terenie Unii Europejskiej. Motto programu to „High risk – high gain”, a jedynym kryterium oceny pomysłów jest doskonałość naukowa. Budżet pojedynczego projektu to nawet 3,5 mln euro.

Polska Akademia Nauk aktywnie wspiera naukowców w staraniach o granty ERC. Badacze mogą korzystać z bezpłatnej pomocy oferowanej przez Biuro ds. Doskonałości Naukowej PAN.

Kontakt w sprawie grantów ERC: doskonalosc@pan.pl.

Źródło informacji: Biuro ds. Doskonałości Naukowej PAN