Ostatnie dni naboru zgłoszeń do 20. edycji programu L’Oréal Dla Kobiet i Nauki

Nadrzędna kategoria: Wiadomości Naukowe

Świat potrzebuje nauki, a nauka potrzebuje kobiet – pod takim hasłem rusza jubileuszowa edycja jednego z najbardziej rozpoznawalnych konkursów stypendialnych w Polsce. 

loreal-24042020big.jpg

Kto może wziąć udział? 

Program L’Oréal Dla Kobiet i Nauki adresowany jest do kobiet zarówno na zaawansowanym, jak i początkowym etapie prac badawczych. Badaczki prowadzące badania w zakresie nauk o życiu (m.in. medycyny, biologii, fizyki, chemii, biotechnologii) mogą zgłaszać swoje prace w trzech kategoriach: 

  • habilitacyjnej 
  • doktoranckiej 
  • magisterskiej 

Zasady zgłoszeń 

Nabór zgłoszeń do 20. edycji programu trwa od 2 marca do 30 kwietnia 2020 roku. Szczegółowe informację dostępne są na stronie L’Oréal Dla Kobiet i Nauki oraz w regulaminie programu. 

O programie L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki 

Polska edycja L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki prowadzona jest od 2001 roku. Głównym celem programu jest promowanie osiągnięć naukowych utalentowanych badaczek i zachęcenie ich do kontynuacji prac badawczych oraz ścieżki naukowej. Dotychczas w edycji krajowej wyróżniono 99 badaczek, z czego 3 doceniono na forum międzynarodowym przyznając im nagrodę International Rising Talents. 

Partnerzy programu 

Partnerami programu są Polski Komitet do spraw UNESCO, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Polska Akademia Nauk. 

Źródło informacji: L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki