Czas na „Czułość”. Nowy numer magazynu PAN „Academia”

Nadrzędna kategoria: Wiadomości Naukowe

„Czułość jest wartością uniwersalną i z perspektywy dramatycznych wyzwań czasu pandemii – być może – najważniejszą postawą, jakiej właśnie teraz my i nasz świat potrzebujemy” – pisze we wstępniaku prezes PAN prof. Jerzy Duszyński. Zapraszamy do lektury naszego czasopisma.

Okładka najnowszego numeru magazynu „Academia” (zbliżenie na „gęsią skórkę”)

Olga Tokarczuk poświęciła czułości swoją przemowę noblowską. My czułości poświęciliśmy najnowszy numer magazynu PAN „Academia”. Opowiadamy o niej z perspektywy różnych dziedzin nauki.

Prezentujemy ją jako emocję pomiędzy czytelnikami i poetkami oraz ważny element sztuki. Motyw czułości pojawia się również w świecie przyrody, relacjach człowieka ze środowiskiem oraz współczesnym designie i technologii, a nawet systemie ochrony zdrowia.

Dlaczego ludzie potrzebują drugiego człowieka? Jak chrześcijaństwo wpłynęło na nasze rozumienie miłości bliźniego? Jak wilki wychowują swoje potomstwo? Czy dinozaury były dobrymi rodzicami? Czy możemy nauczyć maszyny czułości?

Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w czasopiśmie. Wszystkie artykuły są dostępne bezpłatnie na naszej stronie internetowej.

„Academia” to magazyn popularnonaukowy Polskiej Akademii Nauk promujący osiągnięcia polskich badaczy. Od 2005 roku ukazuje się w dwóch wersjach językowych: po polsku i po angielsku.

Źródło informacji i zdjęcia: Polska Akademia Nauk