„Można panikować”. Ważny film o zmianach klimatu

Nadrzędna kategoria: Wiadomości Naukowe

„Boję się, że jestem przedstawicielem ostatniego pokolenia, które doświadczyło stabilnego klimatu” – mówi w zwiastunie prof. Szymon Malinowski, który od lat ostrzega o nadchodzącej katastrofie. Poruszający dokument o naukowcu można obejrzeć bezpłatnie od 1 do 7 czerwca w internecie.

„Można panikować” to najnowszy film Jonathana L. Ramseya, amerykańskiego reżysera mieszkającego od lat w Warszawie. Dokument opowiada o zmianach klimatycznych z wyjątkowej perspektywy.

Bohaterem filmu jest prof. Szymon Malinowski – fizyk atmosfery, ceniony popularyzator nauki i współtwórca portalu edukacyjnego „Nauka o klimacie”.

Uczony jest dyrektorem Instytutu Geofizyki Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz członkiem Polskiej Akademii Nauk. Kieruje zespołem doradczym ds. kryzysu klimatycznego powołanym przez prezesa PAN.

Film ukazuje badacza w momencie, kiedy musi on sobie poradzić z osobistą tragedią, skłaniającą go  do oceny życiowych dokonań. „Ludzie mają nie wiedzę, a poglądy” – zauważa profesor i stawia kilka ważnych pytań o przyszłość nas i naszych dzieci.

Premiera dokumentu „Można panikować” już 1 czerwca o godz. 17.00. Film będzie dostępny bezpłatnie przez tydzień na kanale RamseyUnited w serwisie YouTube.

Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie filmu.

Plakat_01_.jpg

Źródło informacji: moznapanikowac.pl