Smoki w Warszawie. Plenerowa wystawa w Muzeum Ziemi PAN

Nadrzędna kategoria: Wiadomości Naukowe

20 modeli smoków – poruszających się i wydających dźwięki – zobaczycie na wystawie „Game of Dragons”. Oprócz waloru rozrywkowego jest i edukacyjny. Możecie porównać, jak mityczne stwory wyobrażali sobie mieszkańcy różnych krajów. Zapraszamy!

20200821_smoki_1200.jpg

Gdzie brakuje wiedzy tam wkracza wyobraźnia. Zwłaszcza, gdy dotyczy tłumaczenia zjawisk lub faktów nowych i niezwykłych. Znaleziska szczątków wielkich, żyjących w zamierzchłej przeszłości zwierząt (m.in. dinozaurów) stały się niewątpliwie pożywką do powstania mitów i legend o smokach. Stworów łączących najczęściej cechy gadzie i ptasie, którym przypisywano niezwykłe zdolności – zazwyczaj groźne dla ludzi.

Smoki w Warszawie

Wystawę „Game of Dragons” będziemy gościć w Muzeum Ziemi PAN od 21 sierpnia do 31 października 2020 r. Pokażemy 20 modeli poruszających się i wydających dźwięki.

Projekt ma charakter rozrywkowy, ale również walor edukacyjny. Możemy bowiem porównać, jak smoki wyobrażali sobie mieszkańcy różnych krajów europejskich i azjatyckich. Tajemnicze i monumentalne stwory stały się niezwykłą inspiracją dla wielu baśni, filmów i gier, fascynując ludzi na całym świecie.

Życzymy miłej zabawy!

Informacje dla naszych gości

  • Gdzie: Muzeum Ziemi PAN, Warszawa, Al. Na Skarpie 20/26
  • Kiedy: od 21 sierpnia do 31 października
  • Godziny otwarcia wystawy: codziennie od 10.00 do 20.00
  • Cennik: na stronie www.gameofdragons.pl. Bilety kupujemy online lub w kasach przy wejściu.
  • Teren wystawy jest przystosowany do rygorów sanitarnych związanych z pandemią COVID-19.

Źródło informacji i zdjęcia: Muzeum Ziemi PAN