Zapisz się na bezpłatne warsztaty ERC z Enspire Science

Nadrzędna kategoria: Wiadomości Naukowe

Jak przygotować skuteczny wniosek i efektywnie zaplanować proces przygotowania aplikacji o grant European Research Council (ERC)? Stu naukowców ze wszystkich dziedzin będzie miało szansę uzyskać odpowiedzi na te pytania podczas bezpłatnych webinariów, które odbędą się 24 i 26 listopada 2020 r. Szkolenia organizuje Polska Akademia Nauk we współpracy z izraelską firmą konsultingową Enspire Science. Rejestracja online potrwa do 3 listopada.  

erc-online-news.jpg

Szkolenie organizowane przez Polską Akademię Nauk będzie miało formę webinarium, w trakcie którego przedstawiciele Enspire Science przedstawią sposoby planowania i pisania skutecznych wniosków ERC oraz odpowiedzą na pytania uczestników. Planowane są dwa webinaria: 24 i 26 listopada o godz. 10.00. Aby móc wziąć w nich udział uczestnicy muszą najpierw ukończyć kurs on-line, który będzie udostępniony przez dwa tygodnie poprzedzające webinaria na platformie firmy Enspire Science. Spotkanie jest otwarte dla naukowców reprezentujących wszystkie dziedziny nauki. Całość zostanie poprowadzona w języku angielskim i odbędzie się poprzez platformę Zoom. 

Agenda webinarium 

Podczas webinarium prowadzący przybliżą uczestnikom cele grantów ERC i kryteria ewaluacji wniosków. Zaznaczą jakich pomysłów oczekuje ERC i na czym polegają różnice w pisaniu części B1 oraz B2 wniosku. Ponadto poradzą jak przekonująco zaprezentować projekt badawczy, swoje osiągnięcia oraz napisać idealne CV. 

Doradztwo Enspire Science 

Firma konsultingowa Enspire Science oferuje komercyjną pomoc przy tworzeniu wniosków do Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC), organizuje panele próbne dla uczestników II etapu, oraz obsługuje administracyjnie sfinansowane projekty. Dotychczas firma wspierała liczne jednostki naukowe, od Uniwersytetu Sztokholmskiego, Trinity College w Dublinie po Uniwersytet w Bordeaux. 

Rejestracja na szkolenia 

Rejestracja online jest obowiązkowa i potrwa do 3 listopada 2020 r. (wtorek) do godz.16.00.  

Więcej informacji można uzyskać pisząc na adres: doskonalosc@pan.pl.