Wygraj naukową wyprawę na Spitsbergen. Konkurs „Misja Polarna”

Nadrzędna kategoria: Wiadomości Naukowe

Marzysz o podróży życia na koniec świata? Startuje „Misja Polarna”, czyli konkurs dla młodych odkrywców z naukowym zacięciem. Nagroda to wakacyjny pobyt w Polskiej Stacji Polarnej Hornsund na Spitsbergenie. Aby wziąć udział w konkursie wystarczy przedstawić swój projekt badawczy lub innowacyjny dotyczący obszarów polarnych.

Misja_Polarna24-22-2020.jpg

Źródło: Kajetan Deja, Instytut Oceanologii PAN

Do konkursu „Misja Polarna” mogą zgłosić się osoby w wieku co najmniej 15 lat, które do 14 stycznia przedstawią streszczenie swojego projektu (max. 1500 znaków). Następne etapy będą polegać na jego prezentacji w formie filmu, plakatu lub eseju oraz rozmowie z uczestnikiem. Ostatecznie zostanie wyłonionych 6 członków polarnej wyprawy.

Konkurs skierowany jest również do dzieci w wieku 10-14 lat i polega na przygotowaniu posteru naukowego. Termin zgłoszeń upływa 31 marca. W tej kategorii nagrodą jest udział w trzydniowej Letniej Szkole Młodych Badaczy w obserwatoriach geofizycznych Instytutu Geofizyki Polskiej Akademii Nauk na Mazowszu.

To już druga edycja konkursu „Misja Polarna”. Jednym z laureatów pierwszej edycji został Jarosław Brodecki, łódzki licealista, który zajmuje się badaniami mikroplastiku. O jego zainteresowaniach naukowych można przeczytać w wywiadzie na naszej stronie.

Regulamin konkursu i szczegóły wypraw na stronie projektu Edu-Arctic realizowanego przez Instytut Geofizyki PAN.