„Zostań Badaczką”. Spotkanie Akademii Młodych Uczonych

Nadrzędna kategoria: Wiadomości Naukowe

11 grudnia (piątek) o godz. 10. odbędzie się spotkanie on-line skierowane do licealistek i studentek pierwszych lat studiów. Organizatorzy, Akademia Młodych Uczonych, chcą zachęcić je do wybrania ścieżki kariery naukowej.

Młoda_badaczka_2.jpg

Organizowane po raz drugi przez AMU spotkanie „Zostań Badaczką” będzie miało dwie części. Najpierw uznane badaczki z różnych dziedzin wiedzy podzielą się doświadczeniami ze swojej kariery naukowej, wyjaśnią co kierowało nimi, by się zdecydować na taką ścieżkę zawodową, z jakimi trudnościami musiały się mierzyć i co je pasjonuje w swoim zawodzie. Druga część będzie miała formę dyskusji w małych grupach między badaczkami i uczestniczkami, które będą mogły dowiedzieć się więcej o prowadzeniu badań oraz ich blaskach i cieniach.

„Pokażemy, że bycie badaczką to naprawdę fantastyczna praca, dająca bardzo wiele satysfakcji, pozwalająca na ciągły rozwój, choć i niepozbawiona trudnych wyzwań” – zachęcają organizatorki spotkania. Mimo że w Polsce większość osób studiujących stanowią kobiety to niewiele z nich decyduje się kontynuować ścieżkę naukową, zwłaszcza w tzw. dziedzinach STEM (science, technology, engineering, and mathematics).

Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Formularz zgłoszeniowy dostępny na https://amu.pan.pl/badaczka/ Liczba miejsc ograniczona.

Źródło informacji: Akademia Młodych Uczonych PAN