Finał konkursu „Mój doktorat w 180 sekund” w Europie Środkowej

Nadrzędna kategoria: Wiadomości Naukowe

Dorota Kołbuk z Instytutu Paleobiologii PAN zajęła III miejsce w konkursie „Mój doktorat w 180 sekund” w Europie Środkowej. Uczestnicy mieli dokładnie 3 minuty, żeby w wystąpieniu poświęconym tematowi swojego doktoratu w języku francuskim przekonać jurorów i publiczność.

moj doktorat w 180 sekund

16 francuskojęzycznych doktorantów, którzy brali udział w finale konkursu online 9 czerwca, reprezentowało 5 krajów: Węgry, Słowację, Austrię, Czechy i Polskę. Zwyciężczyni finału Europy Środkowej zakwalifikowała się do międzynarodowego etapu konkursu, który odbędzie się we wrześniu w Paryżu.

W finale zostały udostępnione nagrania wszystkich 16 wystąpień, a później na stronie wydarzenia na Facebooku odbyło się głosowanie publiczności.

Laureaci konkursu w Europie Środkowej:

  • I miejsce – Elise Sivault z Uniwersytetu w Czeskich Budziejowicach,
  • II miejsce – Anna Krzyżak z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie,
  • III miejsce – Eliska Kuchovska z Uniwersytetu Masaryka w Brnie i Dorota Kołbuk z Polskiej Akademii Nauk,
  • nagroda publiczności – Maciej Bukowski z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Transmisję z ogłoszenia wyników i wręczenia nagród można było obejrzeć na platformie Zoom i na profilu na Facebooku Instytutu Filologii Romańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Informacje były dostępne także w wydarzeniu na Facebooku.

Organizatorem finału Europy Środkowej w konkursie „Mój doktorat w 180 sekund” był Instytut Filologii Romańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie we współpracy z Instytutem Francuskim w Polsce i partnerami.