Wariant Delta co warto wiedzieć u progu czwartej fali pandemii. Spotkanie z dr. hab. Ernestem Kucharem

Nadrzędna kategoria: Wiadomości Naukowe

Wariant koronawirusa Delta, wykryty pierwotnie w Indiach w październiku 2020 roku, dziś jest obecny już w ponad 150 krajach świata, również w Polsce. O tym, jak działa wirus Delta będzie mówił dr hab. Ernest Kuchar z WUM na spotkaniu online 6 października przygotowanym przez Centrum Nauki Kopernik i Polską Akademię Nauk.

20211005_delta.jpg

Na spotkaniu online dowiemy się:

  • co sprawia, że indyjski wariant koronawirusa tak szybko się rozprzestrzenia i jest tak zakaźny?
  • czy ta odmiana wirusa jest bardziej niebezpieczna dla ludzi?
  • kto w Polsce potencjalnie jest bardziej podatny na zarażenie?
  • jak postępować, by zminimalizować ryzyko zakażenia wirusem Delta w szkole czy w pracy?
  • jak na wariant Delta zareaguje organizm osoby zaszczepionej, a jak osoby niezaszczepionej?
  • dla których grup zawodowych szczepienia to konieczność?

Spotkanie „Wariant Delta – co warto wiedzieć u progu czwartej fali pandemii” z udziałem dr. hab. Ernesta Kuchara będzie można oglądać 6 października o godz. 19 na YouTubie. Można także dołączyć do wydarzenia na Facebooku. W czasie spotkania online z ekspertem widzowie będą mogli zadawać pytania na czacie.

Dr hab. Ernest Kuchar – specjalista chorób zakaźnych i medycyny sportowej, pediatra. Absolwent Akademii Medycznej we Wrocławiu, gdzie ukończył również Podyplomowe Studia Zarządzania i Oceny Technologii Medycznej. Kieruje Kliniką Pediatrii z Oddziałem Obserwacyjno-Izolacyjnym na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Od 2018 r. jest prezesem Polskiego Towarzystwa Wakcynologii.

Gośćmi spotkań w cyklu „Koronawirus na celowniku” Centrum Nauki Kopernik i Polskiej Akademii Nauk są m.in. specjaliści z interdyscyplinarnego zespołu doradczego ds. COVID-19 przy prezesie PAN. Od czerwca 2020 r. zespół opublikował 21 szczegółowych stanowisk. Sformułował w nich zalecenia nie tylko dla służb publicznych, ale także dla całego społeczeństwa. Wszystkie stanowiska są dostępne na naszej stronie: Zespół ds. COVID-19.

Obejrzyj poprzednie spotkania w ramach cyklu „Koronawirus na celowniku”.