„Mój doktorat w 180 sekund” zgłoszenia

Rozpoczął się nabór zgłoszeń w rozgrywkach krajowych konkursu online „Mój doktorat w 180 sekund”. Doktoranci mają w nim w ciągu trzech minut zaprezentować po francusku prowadzone przez siebie badania.

20220127_mt180.jpg

Konkurs jest okazją dla doktorantów do zaprezentowania swojej pracy naukowej szerokiej publiczności. Polega na wytłumaczeniu skomplikowanych zagadnień w prosty sposób. Na prezentację w języku francuskim uczestnicy mają nie więcej niż 180 sekund i mogą posłużyć się tylko jednym slajdem. Wszystkie dziedziny są akceptowane.

Konkurs składa się z dwóch etapów:

  • polskiej selekcji (finał krajowy), która polega na wyłonieniu polskich laureatów. Polska Akademia Nauk jest jednym z fundatorów nagród w finale krajowym. Organizatorami są Instytut Francuski w Polsce we współpracy z Ośrodkiem Kultury Francuskiej przy Uniwersytecie Warszawskim i Stowarzyszeniem Polskich Romanistów „Plejada”.
  • finału Europy Środkowej. Spośród kandydatów z Polski, Czech, Węgier i Austrii jury wyłoni trzech laureatów, natomiast jeden laureat zostanie wybrany przez publiczność. Za finał Europy Środkowej odpowiadają: Instytut Francuski w Austrii i Wydział Romanistyki Uniwersytetu Wiedeńskiego wraz z Uniwersytecką Agencją ds. Frankofonii oraz instytutami francuskimi w Polsce, Austrii, Czechach i na Węgrzech.

Harmonogram konkursu

  • 19 lutego 2022 r.: termin przesyłania zgłoszeń do udziału w konkursie
  • marzec 2022 r.: rozgrywki krajowe w Polsce, głosowanie publiczności online
  • 18 marzec 2022 r.: ogłoszenie wyników rozgrywek krajowych
  • 7 czerwca 2022 r.: finał konkursu Europy Środkowej w Wiedniu (Uniwersytet Wiedeński)

Szczegółowe informacje i formularz rejestracyjny dostępne są na tej stronie.

Oprac. na podstawie informacji Ambasady Francji w Polsce / Instytutu Francuskiego w Polsce