Zmiany klimatu nauka i społeczeństwo

Piąta konferencja z cyklu „Polish Scientific Networks” będzie okazją do zaprezentowania najnowszych danych o tym, jak zmiany klimatu wpływają na środowisko i społeczności, czemu zagrażają i jak sobie z nimi radzić. Konferencja AMU PAN i KS FNP odbędzie się 3-5 czerwca w Bibliotece Uniwersyteckiej we Wrocławiu. Można przesyłać abstrakty.

images/konferencja_amu_climate_change.jpg

UWAGA! Przesunięcie terminu konferencji na 28-30 września!

Zmiany klimatu odgrywają dużą rolę w funkcjonowaniu współczesnego świata. Topniejące lodowce, przesuwanie się zasięgów występowania roślin i zwierząt, kwaśnienie coraz cieplejszych oceanów, wezbrania sztormowe, fale upałów – takie zjawiska obserwujemy coraz częściej. Zmieniające się środowisko spowoduje pogorszenie się jakości powietrza oraz wzrost chorób przenoszonych przez wodę, ale także przez owady i gryzonie. Ekstremalne zdarzenia pogodowe mogą potęgować zagrożenia dla zdrowia i ułatwiać rozprzestrzenianie się pandemii. Zmiany klimatyczne wpływają również na sztukę i kulturę, modyfikują style życia i programy polityczne.

Konferencja „Polish Scientific Networks Conference 2022: Climate Change – Science & Society” zgromadzi ekspertów z Polski i z zagranicy zajmujących się zmianami klimatycznymi. Odbędzie się w języku angielskim.

Prezentacje i dyskusje będą zgrupowane w 11 sesjach. Organizatorzy przewidzieli także warsztaty np. o klimatycznych fake newsach pojawiających się w mediach albo kwestii ochrony klimatu jako łączącej podzielone politycznie społeczeństwa.

Organizatorami są Akademia Młodych Uczonych PAN i Klub Stypendystów Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Młodzi badacze i praktycy, którzy chcą wystąpić na konferencji, mogą już przesyłać abstrakty.

Szczegółowy plan wydarzenia poznamy w maju.

Informacje w języku angielskim są dostępne tutaj.