Konferencja demograficzna zapraszamy do udziału

Komitet Nauk Demograficznych PAN zaprasza na konferencję naukową „Zrozumieć zmianę demograficzną”. Spotkanie będzie poświęcone głębokim przemianom demograficznym w Polsce, jakie zaszły po 1989 roku na tle trendów demograficznych w Europie. Zachęcamy do rejestracji.

2022-05-27_09_54_06-Window.png

Dyskusja o  płodności i zmianach rodziny, stanie zdrowia i umieralności, migracjach wewnętrznych i zagranicznych oraz towarzyszących im przekształceniach struktur ludności prowadzona będzie w ujęciu interdyscyplinarnym.

Celem konferencji jest przekazanie wiedzy o zachodzących przeobrażeniach procesów demograficznych. Pozwoli to lepiej zrozumieć ten etap rozwoju demograficznego i jego wielorakie konsekwencje, w tym te istotne dla perspektyw rozwojowych Polski i Europy.

Do dyskusji zaproszeni zostali badacze z Polski oraz czołowi przedstawiciele środowiska demograficznego w Europie. Zabierze w niej głos Dubravka Šuica, Wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej i Komisarz ds. Demokracji i Demografii, która jest gościem honorowym konferencji.

Co, gdzie, kiedy?

  • Konferencja naukowa „Zrozumieć zmianę demograficzną”
  • 13-14 czerwca (poniedziałek, wtorek)
  • Pałac Staszica, Nowy Świat 72, Warszawa lub online
  • Jak można wziąć udział – stacjonarnie bądź online
  • Język – angielski i polski (tłumaczenie symultaniczne)

Uwaga: konieczna jest rejestracja, liczba miejsc ograniczona.

Szczegóły i agenda – https://konferencja.pan.pl/zmiana-demograficzna

 Źródło informacji: Polska Akademia Nauk