Wybory w PAN i ciąg dalszy dyskusji o uboju rytualnym w nowym numerze dwutygodnika „Panorama PAN”

Nadrzędna kategoria: Wiadomości Naukowe

"Panorama PAN" omawia bieżące sprawy z życia Akademii. W marcowym numerze m.in. wybory Prezesa PAN, tematyka uboju rytualnego, powołanie Oddziału PAN w Olsztynie i Białymstoku oraz zaproszenie na konferencję Polish Scientific Networks. Zachęcamy do lektury!

Tematyka uboju rytualnego wciąż budzi kontrowersje. Publikujemy krytykę autorstwa prof. Wojciecha Pisuli, dra hab. Piotra Bębasa i prof. Andrzeja Elżanowskiego odnoszącą się do tekstu „Ubój rytualny z punktu widzenia fizjologicznego” z numeru 20 (32) (http://panorama.pan.pl/s,kolejny-glos-w-sprawie-uboju-rytualnego,282.html).

Nowym Prezesem Akademii został prof. Jerzy Duszyński (http://panorama.pan.pl/s,pan-z-nowym-prezesem,281.html).

Swoje władze wybrał także nowo powstały Oddział terenowy PAN, łączący dwa miasta. Jak mówił na pierwszym Zgromadzeniu członków Oddziału PAN w Olsztynie i Białymstoku z siedzibą w Olsztynie prof. Tadeusz Krzymowski „Są różne wydarzenia, które wchodzą do historii. Powołanie Oddziału PAN w Olsztynie i Białymstoku do takich należy” (http://panorama.pan.pl/s,olsztyn-i-bialystok-we-wspolnym-oddziale-pan,279.html).

Ponadto wraz z MNiSW, AMU PAN i Klubem Stypendystów FNP zapraszamy na konferencję skierowaną m.in. do naukowców przebywających za granicą Polish Scientific Networks (http://panorama.pan.pl/s,wroccie-i-wspolpracujcie,278.html), a także proponujemy tekst o federacji europejskich Akademii Nauk, czyli European Academies Science Advisory Council – EASAC
(http://panorama.pan.pl/s,naukowe-byc-albo-nie-byc,280.html).

"Panorama PAN" 6/39 marzec 2015 r - cały numer do pobrania: http://www.panorama.pan.pl/Czasopismo,47.html