solidarnosczukraina_ukr.jpg

20postaci_promo.jpg

Relacja z jubileuszu PAN

70. rocznicę powołania Polskiej Akademii Nauk świętowano w Ogrodzie Botanicznym. Otwarto aleję poświęconą wybitnym postaciom nauki oraz wystawę plenerową o dziejach Akademii. Zgromadzeni goście wysłuchali także wykładu o marce PAN, koncertu fortepianowego oraz przemówień i gratulacji. 

Czytaj więcej
Nadrzędna kategoria: Media

Przyszłość ukraińskiej nauki

W magazynie Science ukazał się editorial prezesów Narodowej Akademii Nauk Ukrainy, Amerykańskiej Akademii Nauk i Polskiej Akademii Nauk. Z inicjatywy PAN prezesi najważniejszych akademii naukowych spotkali się w Warszawie i wspólnie uzgodnili 10-punktowy plan działania na rzecz odbudowy nauki w Ukrainie. Zachęcamy wszystkie instytucje naukowe do działania zgodnie z tym planem na rzecz ukraińskiej nauki.   

Czytaj więcej
Nadrzędna kategoria: Media

Kolejna transza wsparcia dla ukraińskich naukowców

Polska Akademia Nauk podpisała wczoraj porozumienie z National Cheng Kung University. Przedstawiciele obu instytucji naukowych - prof. Jerzy Duszyński, prezes PAN i kanclerz Akademii Tadeusz Latała oraz prof. Huey-Jen Jenny Su z Tajwanu spotkali się online, by wspólnie sfinalizować ustalenia dotyczące finansowego wsparcie na rzecz odbudowy nauki w Ukrainie.

Czytaj więcej
Nadrzędna kategoria: Media