Czytelnia Czasopism: Czasopisma według tytułów

Zakładka Czytelni Czasopism "Czasopisma według tytułów" pozwala na najszybsze odnalezienie poszukiwanych materiałów. Po wybraniu pierwszej litery tytułów wyświetla się lista udostępnianych w bazie czasopism naukowych. Bogaty zbiór danych zawiera pełne treści wydawnictw w formacie PDF.

Czytelnia Czasopism: Czasopisma według dziedzin nauki

Zakładka Czytelni Czasopism "Czasopisma według dziedzin nauki" umożliwia znalezienie określonego tytułu zgodnie z pięcioma kategoriami sortowania w bazie danych Polskiej Akademii Nauk. Są to dziedziny: nauki humanistyczne i społeczne; nauki biologiczne i rolnicze; nauki o Ziemi; nauki techniczne oraz nauki medyczne.

Baza streszczeń artykułów naukowych: CEJSH

CEJSH, czyli Środkowo-Europejskie Czasopismo Nauk Społecznych i Humanistycznych, to ogólnodostępna baza danych z angielskimi streszczeniami artykułów, rozpraw oraz pozycji przeglądowych, pisanych głównie w językach narodowych, a ukazujących się w czasopismach poświęconych naukom społecznym i humanistycznym w Republice Czeskiej, na Węgrzech, w Polsce, Słowacji, a także w Bośni i Hercegowinie, Estonii, Łotwie, Litwie, Serbii, Słowenii i Ukrainie.

Czytelnia Czasopism: Czasopisma Instytutów PAN

Czasopisma Instytutów PAN podzielono na pięć głównych kategorii: nauki humanistyczne i społeczne; nauki biologiczne i rolnicze; nauki ścisłe i nauki o Ziemi; nauki techniczne oraz nauki medyczne. Zbiór zawiera przekierowania do abstraktów w CEJSH, linki do treści artykułów poszczególnych czasopism na ich stronach internetowych lub pełne treści.