INP PAN i AMU interdyscyplinarnie o uzasadnianiu wyroków sądowych

Nadrzędna kategoria: Media

amu szkola letnia

Uczestnicy i prelegenci szkoły letniej "Uzasadnianie orzeczeń sądowych: perspektywy prawne i interdyscyplinarne"

Dom Zjazdów i Konferencji PAN w Jabłonnie w dniach 6-9 lipca br. gościł uczestników szkoły letniej „Uzasadnianie orzeczeń sądowych: perspektywy prawne i interdyscyplinarne”, której organizatorami byli Instytut Nauk Prawnych PAN i Akademia Młodych Uczonych PAN.

Podczas uroczystej inauguracji prof. Edward Nęcka, wiceprezes PAN w swoim wystąpieniu powiedział: „Z ogromną satysfakcją biorę udział w otwarciu tego przedsięwzięcia, ponieważ bardzo mi się podoba ta inicjatywa. To jest inicjatywa dwóch instytucji: Instytutu Nauk Prawnych PAN i Akademii Młodych Uczonych. Obie te instytucje mam zaszczyt otaczać opieką z ramienia władz Akademii. Instytut Nauk Prawnych PAN to jednostka o ustalonej renomie, o dużych osiągnięciach, jest to jeden z filarów Wydziału I Nauk Humanistycznych i Społecznych PAN, natomiast Akademia Młodych Uczonych to jest stosunkowo młode ciało, właśnie mija pierwsza kadencja funkcjonowania Akademii i warto podkreślić duży dynamizm i sprawność działania tej grupy młodych ludzi”.

Komitetowi Naukowemu szkoły przewodniczyła prof. Ewa Łętowska, która na zakończenie spotkania wygłosiła wykład podsumowujący pt.: „O legitymizacji władzy sądowniczej poprzez uzasadnianie orzeczeń”.

Wśród organizatorów szkoły znaleźli się także członkowie Akademii Młodych Uczonych: dr hab. Konrad Osajda, który poprowadził konwersatorium pt.: „Uzasadnienie jako źródło prawa”, dr hab. Rafał Urbaniak, który przygotował warsztaty pt.: „Probabilistyczne aspekty oceny dowodów sądowych” oraz dr hab. Adrian Gleń.

VP EN SLUOS

JF SLUOS

SLUOS