Biuletyn Krajowego Punktu Kontaktowego ds. Programów Badawczych UE (KPK PB UE)

Nadrzędna kategoria: Media

Z przyjemnością prezentujemy trzecią edycję biuletynu w języku angielskim, przygotowanego przez zespół Krajowego Punktu Kontaktowego ds. Programów Badawczych UE (KPK PB UE).

logo 1

Bulletin No. 3 jest dostępny poprzez LINK.

Publikacja skierowana jest do zagranicznych partnerów, naukowców, przedsiębiorców, przedstawicieli instytucji UE i wszystkich zainteresowanych informacjami o polskich jednostkach naukowych i przedsiębiorstwach, aktywnie działających w obszarze B+R+I, a przede wszystkim aktywnych w Programie Ramowym Horyzont 2020 i innych inicjatywach UE.

W tej edycji biuletynu skupiamy się na przedstawieniu Strategii na Horyzont 2020 dla polskiego przemysłu. Polskie firmy coraz bardziej zainteresowane są realizacją projektów B+R+I w ramach Horyzontu 2020. KGHM Polska Miedź S.A. i Grupa Azoty S.A. zawarły porozumienie o ścisłej współpracy z KPK PB UE na rzecz zwiększenia udziału w programie ramowym oraz jego promocji.  W biuletynie przedstawiamy projekt BioMOre, realizowany w ramach Horyzontu 2020 przez KGHM.

Nie zapominamy także o sukcesach małych i średnich przedsiębiorstw, które mają imponujące osiągnięcia w Horyzoncie 2020. Zachęcamy do lektury wywiadów o innowacjach powstających w Polsce, takich jak: inteligentny mały pojazd Torqway Hybrid czy SOLACE House, dom generujących dochód dla jego właściciela.

Tak jak zawsze i w tej edycji biuletynu inspirujemy zagranicznych naukowców do prowadzenia badań w Polsce. Przedstawiamy aktualne programy i projekty do nich adresowane, m.in. projekt międzynarodowych studiów doktoranckich, realizowany przez Uniwersytet Medyczny w Białymstoku.

W niniejszym biuletynie zamieszczamy również wywiad o trwających przygotowaniach do przyszłego 9. Programu Ramowego.

Biuletyn w języku angielskim wydawany jest elektronicznie co kilka miesięcy.  Wszystkie dotychczasowe edycje znaleźć można w naszym angielskojęzycznym serwisie w zakładce BULLETIN.

Zapraszamy do lektury Bulletin No. 3 oraz zachęcamy do rozpowszechnienia publikacji wśród zagranicznych partnerów.

 

źródło: KPK PB UE