Nagroda dla dr Alicji Babst-Kosteckiej w konkursie „Polskie Inwestycje Przyszłości”

Nadrzędna kategoria: Media

Dr Alicja Babst-Kostecka z Instytutu Botaniki im. Władysława Szafera PAN w Krakowie zdobyła nagrodę Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju „Polskie inwestycje przyszłości” w kategorii „Innowacje dla środowiska”. Celem nagrody jest wyróżnienie osób, które z sukcesem realizują ambitne projekty na rzecz ochrony środowiska.

Nagroda dla dr Alicji Babst-Kosteckiej z IB PAN w konkursie „Polskie Inwestycje Przyszłości”.jpg

Minister Inwestycji i Rozwoju Jerzy Kwieciński wręcza nagrodę w kategorii „Innowacje dla środowiska” dr Alicji Babst-Kosteckiej. W jej imieniu nagrodę odebrała prof. Barbara Godzik, z-ca dyrektora ds. naukowych Instytutu Botaniki im. W. Szafera PAN
Fot. Piotr Osiński, MIiR

Badaczka z PAN otrzymała wyróżnienie za badania będące częścią projektu finansowanego przez Program Operacyjny Inteligentny Rozwój, w których wykorzystano najnowsze techniki z zakresu ekologii, biochemii, fizjologii i genetyki. Badania te prowadzą do odkrycia mechanizmów tolerancji i adaptacji rzeżusznika Hallera (Arabidopsis halleri) do siedlisk skażonych metalami ciężkimi. Wyniki badań mają otworzyć drogę do wykorzystania tej rośliny na terenach poprzemysłowych pod kątem oczyszczania ich z metali ciężkich.

Więcej informacji o projekcie: https://info.botany.pl/ariadna/

Źródło: IB PAN