Food For Thought zapraszamy na bezpłatny kurs online

Czy nasza dieta warunkuje funkcjonowanie naszego mózgu? I odwrotnie. Czy nasz mózg steruje naszymi wyborami żywieniowymi? Czym jest oś jelitowo-mózgowa? Odpowiedzi na te i inne pytania można znaleźć w międzynarodowych internetowych kursach, w przygotowaniu których uczestniczyli naukowcy z Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie. FOOD FOR THOUGHT jest zamieszczony na platformie FutureLearn.

salad 1075240 960 720

Fot. Pixabay

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się jak jedzenie wpływa na nasz organizm? Na pewno tak. Pierwszym skojarzeniem będzie naturalnie zmiana wagi, rozrost tkanki mięśniowej, ilość energii potrzebnej do komfortowej pracy czy zmiany poziomu cholesterolu. Wszystkie te dywagacje są możliwe dzięki jednemu, bardzo pracowitemu narządowi. Naszemu mózgowi.

FOOD FOR THOUGHT to tytuł kursu online zrealizowanego przez naukowców z Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie we współpracy z badaczami z Uniwersytetu Turyńskiego we Włoszech i Uniwersytetu Hohenheim w Niemczech. Wspólny projekt jest częścią działań Wspólnoty Wiedzy i Innowacji w obszarze żywności – EIT Food (www.eitfood.eu), do której należy olsztyński instytut.

Podczas kursu zrealizowanego w formule masowych otwartych kursów online (ang. MOOC) naukowcy opowiedzą jak nasza dieta wpływa na działanie mózgu. Dowiemy się jaka jest rola mózgu, w jaki sposób funkcjonuje, jaki wpływ na jego pracę niosą ze sobą określone grupy substancji, jakie są choroby związane z żywnością i mózgiem, a nawet jaki jest związek między emocjami a spożywaniem określonych pokarmów.

Kurs FOOD FOR THOUGHT jest zamieszczony na platformie FutureLearn (https://www.futurelearn.com/courses/food-for-thought) i jest już otwarty na zapisy dla każdego chętnego internauty.Przez pięć tygodni wiedza na temat mózgu i pożywienia zostanie przekazana w serii kilkuminutowych filmów, quizów, artykułów czy paneli dyskusyjnych.

Aby wziąć udział w kursie należy utworzyć darmowe konto na platformie FutureLearn (https://www.futurelearn.com/) oraz oczekiwać na powiadomienie o rozpoczęciu kursu. MOOC zakończony jest możliwością nabycia płatnego certyfikatu. Całość treści jest darmowa.

 

 


Źródło:IRZiBŻ PAN