"Nasze fascynacje 2017" - wystawa w PAN Muzeum Ziemi

 

Nasze fascynacje 2017
wystawa fotografii przyrodniczej w PAN Muzeum Ziemi w Warszawie
3 marca – 2 kwietnia 2017

PAN Muzeum Ziemi po raz kolejny otworzyło podwoje na spotkanie z fotografią, której autorami są członkowie Okręgu Mazowieckiego Związku Polskich Fotografów Przyrody (OM ZPFP).
Na tegoroczną XVI już edycję konkursu na Fotografa Roku OM, zgłoszonych zostało blisko 800 fotografii w 9 kategoriach: krajobraz; ptaki; ssaki; owady i pajęczaki; inne zwierzęta; rośliny, grzyby, śluzowce; kompozycja i forma; impresje; świat w naszych rękach. Jury w składzie: Grzegorz Kłosowski, Łukasz Łukasik oraz Jerzy Łapiński - przyznało Grand Prix oraz nagrody i wyróżnienia 36 fotografiom, wykonanym przez członków OM ZPFP.
Aparat fotografa przyrody to narzędzie służące do pokazania piękna oswojonej i zagrożonej dzisiaj natury. Nastrojowe obrazy mówią nie tylko, że coś istnieje ale zachęcają do odkrywania i fantazjowania co się za nimi kryje. Fotograf, wybierając parametry, takie jak oświetlenie czy czas ekspozycji, pokazuje swój sposób widzenia świata. W epoce, w której każdy może robić zdjęcia, a przez Internet przelewają się ich tysiące warto zatrzymać się w Muzeum Ziemi aby przekonać się co mają do powiedzenia, a raczej do pokazania pasjonaci fotografii zrzeszeni w OM ZPFP. My już wiemy, że nie będzie to czas stracony. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wystawy „Nasze fascynacje 2017”.


Wystawa czynna w PAN Muzeum Ziemi w Warszawie, Al. Na Skarpie 27:

od poniedziałku do piątku: 9.00 – 16.00
w niedziele: 10.00 – 16.00 (wstęp wolny)
Ceny biletów: normalny – 5 zł, ulgowy – 3 zł
www.mz.pan.pl
facebook.com/muzeum.ziemi.pan

Fot. FRYDRYCH URSZULA SKRZYDEŁ BLASKfoto: Urszula Frydrych Fot. GORZELSKI WITOLD WIOSENNY WITRAŻfoto: Witold Gorzelski
Fot. KORLAGA ROMAN DAMA W ZIELENIfoto: Roman Korlaga Fot. GONDEK ROBERT ODPOCZYNEK W DESZCZUfoto: Robert Gondek