Doktorantka IMIM PAN wygrała konkurs „Mój doktorat w 180 sekund”

Nadrzędna kategoria: Media

Tylko 3 minuty na przedstawienie po francusku swoich badań zróżnicowanej publiczności. Z tym zadaniem najlepiej poradziła sobie Alexandra Dobosz z Instytutu Metalurgii i Inżynierii Materiałowej PAN (IMIM PAN). W nagrodę otrzymała stypendium rządu francuskiego.

Copy of SAM_3902.JPG

Konkurs „Mój doktorat w 180 sekund” to inicjatywa Instytutu Francuskiego, skierowana do uczestników z Polski, Czech, Słowacji, Węgier i Austrii.

Zasady były proste. Każdy miał nie więcej niż 3 minuty i tylko jeden slajd prezentacji, aby w ciekawy i przystępny sposób opowiedzieć o swoich badaniach publiczności – oczywiście po francusku.

Laureatka z IMIM PAN

Finał odbył się 15 maja w Warszawie, a zwyciężczynią została Alexandra Dobosz, pokonując 23 kandydatów. W nagrodę otrzymała stypendium rządu francuskiego na pobyt badawczy we Francji.

Doktorantka IMIM PAN prowadzi badania  w dziedzinie nauk inżynieryjno-technicznych (dyscyplina: inżynieria materiałowa). Jej praca „Właściwości termofizyczne stopów z układu Ga-Sn-Zn” dotyczy wyznaczania gęstości, lepkości oraz napięcia powierzchniowego stopów.

Organizatorzy konkursu

To pierwsza edycja konkursu zorganizowanego przez Instytut Francuski w Polsce wraz z  Uniwersytetem Warszawskim, Centrum Cywilizacji Francuskiej i Studiów Frankofońskich, Stowarzyszeniem Plejada oraz we współpracy z Instytutami Francuskimi Austrii, Węgier, Czech i Słowacji.

IMG_20190515_194445.jpg

Pełne wyniki konkursu

  1. miejsce – Alexandra Dobosz, Instytut Metalurgii i Inżynierii Materiałowej PAN
  2. miejsce – Clary van Hoey, Uniwersytet Wiedeński
  3. miejsce – Anna Rucińska, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie

nagroda publiczności – Alicja Chwieduk, Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu

dyplom alexandra dobosz www

Zdjęcia i wideo: Ambasada Francji w Polsce